Putin

Jak to, že máme z každé hudby odlišné pocity?

Proč z této – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yTN9jn8_FZ0 – hudby pociťujeme depresi a například z této – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8VjWXFZJchk – zase takové to uvolnění? Jsou to ty samé zvuky, téměř stejných nástrojů, jen hrají na jiných úrovních, jak to, že vůbec něco cítíme z hudby?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Každý člověk je přece jiný, každý má jinak formované zvukové ústrojí, jiný hudební sluch, tedy schopnost rozlišovat např. výšku a sílu tónu. K tomu patří i cit pro rytmus, hudební paměť, představivost. Líbí se mu jiný druh hudby, má jiný vkus. .
.
Hudba vyvolává v každém člověku různé pocity, ovlivňuje jeho emoce. Záleží na tom, kde, kdy a jaký druh hudby poslouchá.

Vybíráme si hudbu podle nálady. Vždyť se s ní setkáváme téměř na každém kroku, při mnoha přítležitostech, někdy ji posloucháme při určité činnosti, jindy se na poslech soustředíme v klidu či při návštěvě koncertu. Někdy způsobí radost, potěší, jindy i dojímá. Proto i opakované skladby vnímáme jinak.

Přece hudba nepotřebuje překladatele, je srozumitelná lidem na celém světě a dovede pohladit na duši. ." Hudba je univerzální řeč lidstva"
.
"Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ Jiří Mahen

Další odpovědi
Roxana

Na BBC jsem viděla o podobném tématu dokument…prý je to výškou tónin a jejich kombinací, basů apod…je to emotivní záležitost..ty rezonance proudí do mozku, kde už vám to mozek podá podle toho zřejmě jaký jste typ člověka a záleží na co jak reagujete … možná i poměr vašeho EQ

anonym

Jaká stvůra by mohla z Requiem For A Dream pociťovat depresi? :'O