Zlatý

Jak to, že macerace bylin v olejích by měla probíhat nejčastěji záměrně na slunci?

Vždyť olej "žlukne" a to je pro zdraví nebezpečné né?!
Umím trošku pochopit, že oxidace vzdušným kyslíkem, neboli žluknutí, proběhne hlavně díky vzduchu, kterej se k oleji dostane, ale i když to neprodyšně uzavřu a dám to na slunce, tak UV záření (nebo světlo, jak chcete) taky urychluje žluknutí a teplota jakbysmet, takže pokud budu vycházet z mnou zjednodušenýho faktu, že všechny oleje se musí skladovat v temnu při teplotě do 23°C (nejlépe 14°C), jinak jsou na prd a stávaj se zdraví nebezpečnými, tak jak se s těmi informacemi mám popasovat, tak abych si v klidu moh vyrábět bylinný olejíčky pro zdraví a nebál se, že na látky v nich obsažený třeba umřu, když brzo zoxiduju nebo co ..uměl by mě to někdo selsky vysvětlit, když internet né?
Nebo vysvětlit klidně i odborně ..já si na ty způsoby a způsoby chápání zas až tak nepotrpím.
Tak díky všem ,)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Z knižního zdroje Lékárna na dosah ruky - kolektiv autorů.

Nádoby s l olejem a byclinkami by měly být neprůhledné , tedy z tmavého skla, nebo natřené na černou vhodnou barvou, pokud jsou na slunci..

Běžně se doporučuje prlůhledné sklo, ale většina bylin obsahuje látky, které jsou citlivé na UV záření.. Pokud svítí na láhev slunce, množství lúčinných látech se zrfx sníží.

Z toho plyne, že nikoliv sluneční záření, ale teplo je tedy pro maceraci žádoucí.
Doplňuji:
Marnost nad marnost. Ty moje překlepy :-))

Jinak diskuse

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ty moje překlepy - až odppvěď odešlu, tak přklepy vidím; marnost nad marnost.:-))

Bronzový

gagaga

:))
Vy uz dneska an. radsi nic nepiste :p
-iv-

Zlatý

annas

Bať, bať. :-))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.