zjentek

Jak to, že macerace bylin v olejích by měla probíhat nejčastěji záměrně na slunci?

Vždyť olej „žlukne“ a to je pro zdraví nebezpečné né?!
Umím trošku pochopit, že oxidace vzdušným kyslíkem, neboli žluknutí, proběhne hlavně díky vzduchu, kterej se k oleji dostane, ale i když to neprodyšně uzavřu a dám to na slunce, tak UV záření (nebo světlo, jak chcete) taky urychluje žluknutí a teplota jakbysmet, takže pokud budu vycházet z mnou zjednodušenýho faktu, že všechny oleje se musí skladovat v temnu při teplotě do 23°C (nejlépe 14°C), jinak jsou na prd a stávaj se zdraví nebezpečnými, tak jak se s těmi informacemi mám popasovat, tak abych si v klidu moh vyrábět bylinný olejíčky pro zdraví a nebál se, že na látky v nich obsažený třeba umřu, když brzo zoxiduju nebo co ..uměl by mě to někdo selsky vysvětlit, když internet né?
Nebo vysvětlit klidně i odborně ..já si na ty způsoby a způsoby chápání zas až tak nepotrpím.
Tak díky všem ,)

Nejlepší odpověď
annas

Z knižního zdroje Lékárna na dosah ruky – kolektiv autorů.

Nádoby s l olejem a byclinkami by měly být neprůhledné , tedy z tmavého skla, nebo natřené na černou vhodnou barvou, pokud jsou na slunci..

Běžně se doporučuje prlůhledné sklo, ale většina bylin obsahuje látky, které jsou citlivé na UV záření.. Pokud svítí na láhev slunce, množství lúčinných látech se zrfx sníží.

Z toho plyne, že nikoliv sluneční záření, ale teplo je tedy pro maceraci žádoucí.
Doplňuji:
Marnost nad marnost. Ty moje překlepy 🙂

Jinak diskuse

annas

Ty moje překlepy – až odppvěď odešlu, tak přklepy vidím; marnost nad marnost.:-))

gagaga

:))
Vy uz dneska an. radsi nic nepiste :p

  • iv-

annas

Bať, bať. 🙂