hanny 2

Jak to že je pořád tolik klíšťat,když podle odborníků klíště dokáže přežít praní v pračce,ale zimu nikoli?

Doplňuji:
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/borelioza
je to krátký článek mezi dotazy asi v 1/3 stránky.

Nejlepší odpověď
beer

Neznám prameny, ze kterých vycházíš,
ale klíště dokáže normálně přezimovat – dokonce ve všech svých vývojových stadiích.
Přezimuje ve spadaném listí ap., jen malá část vždy nepřežije. Pouze mimořádně tuhá a suchá zima může přezimující populaci znatelně ovlivnit, ale ne tak, aby z naší přírody zcela vymizela.
Doplňuji:
Našel jsem ))
Ale vždyť to je jakási reklama či co na AFP (bůhví od koho) a ne odpověď toho doktora – navíc to tam zjevně vůbec nepatří !!

beer

Tak to je ten tvůj odkaz:
Nezobrazilo se Vám audio? Pravděpodobně nemáte naistalován Adobe Flash Player nebo nemáte povolen Javascript v prohlížeči.
Zima nesvědčí klíšťatům. Klíště dokáže přežít praní v pračce, ale zimu nikoli. Dvě nejobávanější nemoci přenášené klíšťaty jsou borelióza a klíšťová encefalitida. Očkování se doporučuje v zimních měsících.

Využiji ještě příspěvku k diskuzi – určitá část klíšťat také přezimuje přissáta na různých hlodavcích v norách, takže skutečně asi jen tak tito malí prevíti nevyhynou zima, nezima..

hanny 2

Aha,tak díky za upozornění,asi ještě nedokážu rozpoznat na webu ty správné pravdivé informace!