luckykubrt

Jak to, že hvězdy dokážou hořet tak dlouho, a jak se měří jejich teplota?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ještě lepší sradisti než fgh a Lgee by ti tvrdili, že se tam topí mimořádně výhřevným antracitem. Ostatně i to byla kdysi taková teorie 🙂
Na Slunci nic nehoří, alespoň ne v chemickém slova smyslu. Probíhá tam stabilní termonukleární fúze – přeměna vodíku na hélium, což je provázeno obrovským množstvím uvolněné energie. Zatím bylo takto „spálena“ jen čtvrtina původní zásoby vodíku. Teplota byla změřena z barvy, tedy spektrálního složení světla, kde platí naprosto jednoznačná závislost na teplotě zdroje.

Další odpovědi
anonym

Může za to všemír!

Lgee

Maji v sobě spousty temné energie, a měří se překvapivě teploměrem…

dudu

Vy dva vtipálkové nevíte, že děti ironii nechápou?

luckykubrt

No to si nedovedu právě představit ten teploměr, který by měl stupnici se 6000 stupni Celsia a v jaké vzdálenosti se to měří ?