postcd

Jak to že díky krbu neunikne všechno teplo z bytu ven komínem?

tedy když jde od krbu komín a teplo stoupá nahoru. Jak je řešen komín, že teplo neunikne komínem po tom, co se přestane v krbu topit? (teplo jde nahoru, chlad dolu)

Nejlepší odpověď
Agneta

Když přestaneš topit v krbu, nebo kamnech, tak ti přes noc to veškeré teplo skutečně unikne komínem, neboť bude pomalu vysáto a nahraženo studeným vzduchem z venku.
Na konci krbového topení (večer) se dá rychle hořící dřevo (smrk), a po shoření
(musí být fakt vyhořené, nekouřící) se uzavře přívod do komína. Přes noc potom vydává teplo vyhřátý kámen z okolí krbu.

Další odpovědi
cukrar

Protože nestačí všechno utéci, ale dost záleží, co je podle Vás teplo a všechno. Určitě neklesne teplota uvnitř na venkovní teplotu…
Určitě ale teplo, pokud je krb otevřený, utíká komínem ven. To je fyzika.

anonym

podle mne unikne, pokud není v komínu klapka a má odkud nasávat, tím myslím přes otevřené okno, dveře do krbu a komínem ven. stejně tak to může vysát vyplá digestoř, ale má zpětnou klapku, alespoň ty moje