Jak to, že církev mění své názory?

Dříve církev upalovala za jiný názor (Jan Hus atd.), dnes to církvi nevadí. Jak to, že ze smrtelného hříchu se stala normální věc? Dříve papež odsuzoval gaye, dnes říká, že svému srdci nemůžeme poručit.

To on vždycky dostane nějaké aktualizace víry od Boha, nebo jak?
___

No jo, mě jen příjde k smíchu, že církev jednoho za stejnou věc zabije a druhého nechá jít. Je to taková loterie:) Křesťané by si měli uvědomit jaké to mají vlastně hodnoty.

Nejlepší odpověď
štamgast

Protože každý papež je jiný a má jiné názory. Zrovna ten současný se mi zdá jako dobrý, i když jsem zapřisáhlý ateista.

Další odpovědi
setapouch

Bible, slovo Bozi, je jen jedna, ale vykladacu mnoho. Kazdy vykladac do vykladu promitne svuj nazor. Proto se jednotlive vyklady postupem casu a napric cirkvi meni. Toto neplati jen pro katolickou cirkev, ale pro vsechny. Ostatne, neplati to jen pro nabozenstvi, ale pro spoustu odvetvi lidske cinnosti, napr. pravo.

Edit: mas to jako tady. Jeden rekne A a jeho prispevek je smazan. Jiny rekne A a nic se nestane. Pokud budes zadobre s vykladacem viry nebo pravidel, budes nedotknutelny. Jestlize upozornis na hloupost nebo zkazenost vykladace, jsi nemilosrdne upalen.

bolak

Sleduje ankety na Novinkách a přikloní se k většině. tím má zajištěno že bude mít vždycky mnoho stoupenců a velkou moc.

Druhá možnost pak je, že papež je gay, tzn že aktuálně být gay = dobro = bůh = ježíš kristus, jen si pak nechci představit co se stane, až jednou na to svý zlatem lemovaný hačadlo usedne papež se slabostí pro mladší školní věk..

Ona celá církev je k smíchu, jednou, za 100 let, si budou naši potomci pouštět videa z dnešní doby, který někde vyštrachaj na novodobým supernetu externetu, a budou se chlámat nad tím co to tady žilo za debžoty, který úplně navážno řešili v seriózních televizních pořadech, včetně zpravodajství, nějaký ptákoviny okolo boha, ježíše krista a karlovarský oplatky která ho představuje.

klumprt

Někdy se totiž stává, že názory církve jsou ve světle veřejného mínění tak pitomé, že by to mohlo ohrozit její popularitu (potažmo zisk), proto je třeba sem tam něco poupravit.
Církevní vysvětlení bude nejspíš takové, že sám Bůh chce, aby se názorové trendy v církvi s časem měnily, neboť je to všecko součástí jeho záměru, který se světem dlouhodobě má.
Posouzení, co z toho je blábol a co je pravděpodobné, ponechávám na laskavém čtenáři. 🙂

led

Tak ako sa vyvíja človek, jeho znalosti, vyvíja sa aj cirkev a jej náuka. Ak by zostala na pôvodných tézach, bola by zastaralá a postupom času by stratila svojich nasledovníkov – veriacich…
Veď pozrime len na to ako zanikli staroveké náboženstvá, pretože sa nedokázalali prispôsobiť dobe.

Šidlo

hm aj veda mení názory......aj rôzne typy vlády sa menia…

kedysi bolo trestné byť ateistom (otvorene, podľa cirkevného práva aj súkromne…a cirkevné právo malo navrch pred svetským!), takže všetci vedci museli byť otvorene veriaci alebo mať šťastie na vladára, ktorý ich ukryl pred cirkvou…to isté umelci…

kedysi boli Kopernik a neskôr Pasteur vnímaní ako blázni…tuším toho druhého chcela konkurencia dať zavrieť do blázinca ,,lebo veril na neviditeľné baktérie" …hm, a čo?

xenofóbia a neofóbia a všetky bias sú v hlave každého: toho v laboratóriu aj toho v chráme.....