Kilián

Jak to, že Čína (a další asij.státy jako např. Jižní Korea) mají na olympiádě takový počet medailí a jsou v TOP zemích?

S čím vším myslíte, že to souvisí? Mě napadl pouze počet obyvatel, možná hraje nějakou roli HDP nebo kvalita života. Co ale dál?

Nejlepší odpověď
hanulka11

určitě to bude i počtem obyvatel- ale rozhodně jinou výchovou ve sportu – tam je jiný dril a vyžaduje se přísná kázeň – když člověk vidí pod jakým nátlakem trénují – není divu ,že mají tolik medailí- to je můj názor

Další odpovědi
Drap

Je to logické, mají hodně obyvatel, je z čeho vybírat a věnují se již přípravě mládeže.

Pájo

Beru to s jistou rezervou, ale také se spekulovalo o genetických úpravách sportovců:
http://www.spor­t.cz/loh/vodni-sporty/clanek/431127-geneticky-upravovani-sportovci-sestnactileta-cinska-plavkyne-sokuje-a-experti-varuji.html

…osobně bych se nedivil, kdyby přirozenému talentu pomohli i jinak.

tau

V tom hraje roli více faktorů:

  1. např. Čína hodně investuje do sportovního vyžití mládeže – to souvisí s tím, že pořádali letní olympidádu před čtyřmi lety. Někdy před deseti lety čínští komunisté vytýčili jasný úkol – na domácí olympiádě v Pekingu vyhrát medailové pořadí národů. A proto začali sport masivně podporovat
  2. lidnatost země – mají možnost vybírat ty nejlepší z velkého množství sportovců
  3. někdy až nepředstavitelný dril. Hlavně v Číně je v chudých oblastech sport jednou z mála možností, jak se vymanit z chudoby. Rodiče proto už v útlém věku dávají své děti do speciálních sportovních institutů, kde už pěti, šesti letý děti podstupují pro nás Evropany těžko představitelnou dřinu s jediným cílem – vyhrávat..
  4. Na OH se soutěží ve sportech, který pocházejí z Asie a rozdává se v nich hodně medailí – stoní tenis, badminton – tam se hrají dvouhry mužů, žen, čtyřhry mužů, žen, smíšený čtyřhry; dále taekwondo, gymnastika…

Reuef

souvisi to asi taky s politkou dane zeme…treba v Indii zije taky mraky lidi ale ze by byli nejakymi rekordmany na olympiadach se rict neda