TEREZA.B

Jak to, že černá díra „na pólech“ vyvrhuje hmotu, když ji má přitahovat?

Doplňuji:
http://www.ob­servatory.cz/new­s/pump.php?pda=1&ar­ticle=prvni-pozorovani-zakladny-vytrysku-unikajiciho-z-jadra-galaxie

Nejlepší odpověď
Fyzik

Jakto? Takto. V tom článku to je vysvětlené. Přitahováním hmoty černou dírou vzniká tření, které velice účinně hmotu zahřívá. Také vzniká elektromagnetické pole, které částice urychluje k relativistickým rychlostem. Nezáří díra, ale ta hmota kolem.

Další odpovědi
david22

To slyším poprvé.