Jak to vyřešila vláda s čmoudem z kadidla při bohoslužbách?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka – Zakáže vláda zapalování kadidla v katolických kostelích? Článek od J. Jakla
http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/zpravy/jakl-zakaze-vlada-zapalovani-kadidla-v-katolickych-kostelich/

Je pravda, že " podle badatelů z Maastrichtu je ovzduší v kostelích rizikové především pro kněze a další osoby, které se v nich dlouhodobě zdržují, nikoli pro běžné věřící, pokud ovšem netráví v kostele několik hodin denně."
http://zdravi­.doktorka.cz/vzduch-kostelech-muze-byt/

V současnosti se kadidlo používá spíše výjimečně.

Kostely jsou prostornější než hospody, kde je celá místnost zamořena kouřem. Navíc se říká, že kde se kouří, tam je špatné pivo. Nechodím, takže hospody neřeším., stejně jako kadidlo.

Kolik je jedinců, kteří se zdržují v kostele několik hodin? Určitě je víc těch, kteří pobývají v zakouřené hospodě.

Navíc pro mnohé je vůně kadidla zřejmě příjemná, protože jinak by si je třeba na Vánoce nezapalovali doma.

Zákaz kouření – kuřáci mluví o omezování osobní svobody.
Ale svoboda není to, že si můžu dělat to, co chci. Ale naopak, můžu si dělat, co chci, pokud neohrožuji druhé. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého …

To je rozdíl. Střetnutí dvou svobod – svoboda kouřit x svobodě dýchat čistý (relativně čistý) vzduch. Co má přednost?

Další odpovědi
johana 56

Pravděpodobně se i toto téma může stát předmětem navrhování a schvalování nového zákona /dobrý způsob,jak odvést pozornost občanů od důležitějších problémů/.
Svatostánky /kostely / dle znění schváleného zákona nepatří mezi hospodské ani restaurační zařízení,kadidlo ještě může svobodně dýmit a vonět – zapáchat dle libosti.

Jen můj názor,respektuji slušné kuřáky, nekuřáky i věřící.

gecco

Šak na bohoslužby nemusíš…
😉

Děda Louda

Úplným zákazem kadění.