Zlatý

Jak to vypadá na Liberecku, hlavně s přehradou u Nové Vsi ?

Nejste někdo odtud ?
Doplňuji:
Všem kterých se povedeň přímo dotkla přeji hodně síly a pevné nervy !!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsem a pochybuji, že by někdo odpovídal, pokud by tam byl. Měl by jiné starosti.

Další odpovědi:

to je hrozné loni na podzim když byl pod vodou Jičín tak jsem jela pravě v autě voda mě málem strhla během pár minut jsem se ocitla v situaci kdy jsem musela rozhodnout o životě nejen svém,ale i mých dětí,od té doby mi povodně nahání hrůzu

Zlatý

Pan Miroslav to trefil. Nejen jiné starosti, ale ani včera do noci nešla elektrika a spoustě lidem nejde doteď. Jsem z Nové Vsi.
Asi jste zaregistrovali moji otázku o povodních položenou včera ráno. Vyrazila jsem ráno autem do Liberce, ale vrátila jsem se radši domů. Napsala jsem sem otázku, kde jsem popsala, co jsem viděla a slyšela a utíkala s ostatními sousedy budovat kaskádu hrází na cestu, po které se valila řeka vody a více dole dělala sousedům problémy. Většinu vody se nám pomocí traverz, plechů, kamení a prken podařilo z cesty odklonit dolů ze stráně do potoka.
Voda ale cestu už stihla tak zničit, že je neprůjezná. Projelo tu dnes s obtížemi jen terénní auto, smekám.
Pak už nešel proud, tak nešel net.
Většina Nové Vsi byla preventivně evakuovaná, hráz na Mlýnici prý přetékala /prý tisíciletá voda/ a hrozilo protržení. Domy v Nové Vsi jsou v dlouhém údolí a pak je několik kolmých odboček nahoru do kopce. My jsme hodně nahoře, takže by nás protržení přehrady přímo nezasáhlo, ale domy dole by to smetlo a i následující město Chrastavu. I tak jsou některé domy pobořené o mostech ani nemluvím.
Hlavní silnice z Nové Vsi do Chrastavy je hodně poničená a v jednom místě už prostě neexistuje. Stromy popadali a přetrhali el.vedení. Byla jsem se tam podívat, připadám si jak v katastrofickém filmu.
Náměstí v Chrastavě bylo celé pod vodou, prý do pasu. Souseda zachraňovali na člunu.
Manžel má truhlárnu v Bílém Kostele, měl v ní cca 130 cm vody. Jsou tam strhané mosty, zničené cesty, nejsem si jistá, jestli bych se za ním dostala. Není mi jasné, jestli budou zítra vůbec otevřené obchody s jídlem, těžko, všechny jsou vyplavené. Manžel nemá co jíst, je odkázaný na kamarády. Je to hrůza. Nikdo to tu nepamatuje. A to popisuji jen své nejbližší okolí, jinde umírali lidé.
Děkuji za přání síly a pevných nervů.

Bronzový

Nejsem ,ale po celém Liberecku bude hlídkovat státní police a vy případě nouze, vyzve občany v krizové oblasti k evakuaci - více zde :
http://zpravy.idnes.cz/…
Doplňuji:
Abych odpověděl přímo na otázku, tak jsem trochu hledal a aktuálně to vypadá takto :
22:48-Voda v řekách na Liberecku pomalu klesá, povodně se ale přesouvají se na Semilsko a Českolipsko.
Online stav povodní po celé ČR je zde :
http://zpravy.idnes.cz/…

Zdroj: zpravy. idnes. cz/pred- velkou- vodou- neutekli- ctyri- lide- po- dalsich- patraji- policiste- 1fz- /domaci. asp?c=A100807_150925_domaci_hv

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.