Lukáš Rusek

Jak to vypadá na dně oceánu?

myslím jako jestli je tam tma nebo něco atd..

Nejlepší odpověď
gecco

Je tam tma…
Tma v lidském pojetí začíná (podle čistoty vody) už tak okolo 30 m (nebo i výrazně výše).
Tma ´výrazná´ tak okolo 100 m, tma téměř ´absolutní´ tak okolo 1000 m hloubky.
„Něco“ je tam taky…
😉
Jinak je dost podstatné, jak hluboko pod hladinou je to dno…
😉

Další odpovědi
Zbynas

A sem tam nějakej Titanic …

zjentek

samá voda chlapče, samá voda..

led

Na dne oceánu je tma, veľký tlak, relatívne ticho a mokro.

lexx

je tam spousta pokladů z potopených lodí, kufry plné zlaťáků…

mosoj

Kašli na mořské dno. Je to tam samý potopený atomový reaktor : Člověk už stačil zasvinit všechno, včetně blízkého kosmického prostoru.

Lukáš Rusek

já v oceánu jednou plaval protože jsem sklouzl z lodě skluzavkou a měl jsem i potapěčské brýle koukl jsem se tam a bylo tam černo já byl tak posranej že mi museli hodit provaz :D

Lukáš Rusek

podělanej* pardon

Lukáš Rusek

a proč je tam vlastně zima?

Lukáš Rusek

a proč je tam vlastně zima?

Lukáš Rusek

mosoj já se neptal na mořské dno ale na oceánské :)

Lukáš Rusek

Geccoje tam i zima?

gecco

Co je „zima“??
😉
Pokud se voda moc nehejbe (a není ohřívaná), tak už pár metrů pod hladinou se teplota vody blíží k 4°C – tam se v ´mokrém´ neorenu potápějí jen lidé ´otrlí´, lidé rozumní používají neopreny suché. Lidi bez neoprenu tam během několika desítek sekund ztrácejí schopnost přežít…
Je to „zima“?
😉

Quimby

Jak kde, někde je dokonce víc než 100°C díky podmořským sopkám a vysokému tlaku. A rozhodně to není mrtvé místo, žije tam velký počet druhů.
Jinak se díky hustotě vody teplota blíží 4°C.