kablik

Proč se některý soubory (videa, filmy) dají zhlédnout přímo a jiné až po stažení do počítače, např. z Uložto?

Nechápu, proč se některý soubory (videa,filmy) dají zhlédnout přímo a jiné až po stažení do počítače, např. z Uložto.
Pravděpodobně to bude tím, že se to ukládá nějak jinak, nevím jak, nerozumím tomu, uznejte, jak by to bylo jednoduché se prostě na to podívat a pokud by to někdo chtěl vlastnit, tak by si to jednoduše stáhl…dá se to nějak jednoduše vysvětlit? Nejlépe polopatičce. Nemyslím si, že to ví každý…

Nejlepší odpověď
led

Záleží od služby, ktorú server umožňuje.
1 – www.uložto.cz a mnoho ďalších i-úschovní je vlastne elektronická úschovňa s možnosťou stiahnutia si „balíček“ súbor, film, obrázok, dokument a iné. Tieto súbory sú uložené s možnosťou
free:
voľného stiahnutia s platenou registráciou na stránke, alebo voľného stiahnutia bez registrácie ale s pomalým a obmedzeným „downloadom“
uzamknuté:
ako vyššie, ale s možnosťou otvoriť len pre znalých hesla na otvorenie súboru.
Tu platia iné predpisy, predpisy pre internetové úschovne
2 – servery poskytujúce online filmy pracujú na inom princípe ako úschovne, ale aj tu platia predpisy, zákony a obmedzenia pre túto činnosť.
Všetko je otázka ponuky a dopytu, peňazi a politiky vlád pre daný region. Napríklad mnoho serverov v USA neumožňuje prístup užívateľom z regionov mimo hraníc USA. Alebo poďme bližšie sem k nám. Napríklad zo zahraničia nemôžme na niektorých cz-tv stránkach sledovať filmy, prípadne iný program, to isté platí aj pre vás na sk-tv stránkach. Tam, kde sa politici nezhodnú vytvoria prekážky.

Další odpovědi
ivzez

Rozdíl je v tom, jestli jde o úschovnu souborů (např. UložTo), nebo jestli poskytovatel umožňuje streamování – sledování online (např. Stream.cz – https://www.stre­am.cz/porady ).

Uvedla jsem jeden příklad pro každý typ, ale poskytovatelů obou
typů je více, je potřeba si vždy zjisttit, co který z nich umožňuje.

Některé pořady lze sledovat i prostřednictvím VLCplayeru, do něhož
zadáte adresu (nemusíte sledovat v internetovém prohlížeči).