Ergeti

Jak to udělat?

Dobrý den,mám možnost výhodně na splátky koupit domek,ale mám exekuci a chtěla bych to napsat na své nezletilé dcery.Může mi exekutor domek zabavit,když jsem jejich zákoný zástupce?Je nějaká možnost udělat to tak,aby se to nestalo?Díky moc za smysluplnou a neurážející odpověď

Nejlepší odpověď
Hlada

Jde to velice jednoduše. Nežít na dluh. Nejdřív splaťte to, co komu dlužíte a pak si začněte šetřit na domek.

Další odpovědi
ReHu

Po přečtení předešlých dotazů bych do toho nešla.
Pokud máš fin.potíže delší dobu, je to risk a dcera je ještě malá.
Zkus se domluvit s někým rodiny, pokud máte dobré vztahy, i když ani to není jistota.

setapouch

Záleží na věku dětí, hodnotě nemovitosti a výše pohledávky. Pokud je výše pohledávky neporovnatelně menší než hodnota nemovitosti a jinak podmínky exekuce plníš, neměl by být problém koupit nemovitost a exekutor by ji neměl zabavit.

Jestliže je hodnota nemovitosti přiměřená výši pohledávky, může ji exekutor zabavit ve chvíli, kdy bude přepsána na tebe.

Je možné, aby danou nemovitost zakoupily přímo děti, pokud bude prodávající s tímto souhlasit a pokud to odpovídá jejich věku (tj. je jim, řekněme, nějakých šestnáct let).

Nejsem právník, jen můj názor.

Pepa25

  1. při exekuci se chcete dále zadlužovat? Opravdu je to tak výhodné – např. pokud to nekoupíte, příjdete o střechu nad hlavou?
  2. „napsat na dcery“ – na ochranu před nezodpovědnými rodiči nový občanský zákoník omezil nakládání s finančními prostředky jménem dětí na běžné transakce, což nákup nemovitosti rozhodně není, takže to lze jen se souhlasem soudu (§ 898 odst. 1 NOZ)