Kepler

Jak to ti psi dělají? http://www.no­vinky.cz/koktej­l/401616-pes-utekl-od-novych-majitelu-po-400kilometrove-ceste-se-vrati

Hlava mi to nebere, i když mám podobnou zkušenost s tím mým bývalým pejskem. To jsme vyrazili pěšky do hor, drželi se turistických značek. Zpátky nás dovedl pes (bez vodítka), který to bral přes lesy a potoky nejkratší cestou, značky, neznačky. Prostě jsme ho museli následovat.

Nejlepší odpověď
redy

Jak to dělají nevím, ale že to uměj, je fakt.
Pochlubím se 🙂 ztratila jsem se v lese, ani boha najít auto, řekla jsem – kdepak máme autíčko, a pak už jsem jen letěla za svým pesanem.
Byl u auta asi třikrát a vždycky se vrátil pro mě – já to tak rychle nezvládla a bylo vidět, jak machruje, rošťák 🙂

Další odpovědi
led

Zjednodušene a moderne:
zvieratá a vtáci majú v hlavách zabudovaný „lokalizátor s GPS“ a orientujú sa podľa neho.
V skutočnosti sa orientujú podľa prírodných príznakov. Vidíme to nielen u psov, zvierat, ale aj výrazne u vtákov.

Drap

Pes se dovede vrátit. Ovšem jen spíše ve známém terénu. Navrat 400 m je vyjímka. Pes hledá svůj domov , ale v neznámém terénu se ho snaží většinou hledat v kruzích a potom ho vede už jen náhoda. Pokud se dostane do známých míst, potom už cestu najde.
Před několika léty se mi ztratil pes.Bylo to v zimě. Velůké mrazy, sníh. Občas jsem se dozvěděl nějakou informaci, ale nikdy se mi ho nepodařilo zastihnout. Co jsem měl zprávy pohyboval se ve vzdálenosti 15 – 30 km. Vrátil se po třech týdnech.

Kepler

led: o těch ptácích to vím, vnímají mag. pole Země a zbytek si pamatují podle terénu. Ale pes běží úplně neznámým terénem a tam vědět kde je sever nestačí. Pes byl pravděpodobně převezen autem 400 km!

led

Na internete si nájdete skutočné príbehy psov navrátilcov. Nemyslím tým tie románové príbehy.

Kepler

Vím o tom, potvrzuje se to i v samotném mém odkazu. Ale vysvětlení nikde žádné.

led

Ešte je veľa javov medzi nebom a zemou, ktoré nevieme vysvetliť