Avatar uživatele
Kepler

Jak to ti psi dělají? http://www.no­vinky.cz/koktej­l/401616-pes-utekl-od-novych-majitelu-po-400kilometrove-ceste-se-vrati

Hlava mi to nebere, i když mám podobnou zkušenost s tím mým bývalým pejskem. To jsme vyrazili pěšky do hor, drželi se turistických značek. Zpátky nás dovedl pes (bez vodítka), který to bral přes lesy a potoky nejkratší cestou, značky, neznačky. Prostě jsme ho museli následovat.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, redy, zzzzz, marci1 před 2915 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Jak to dělají nevím, ale že to uměj, je fakt.
Pochlubím se 🙂 ztratila jsem se v lese, ani boha najít auto, řekla jsem – kdepak máme autíčko, a pak už jsem jen letěla za svým pesanem.
Byl u auta asi třikrát a vždycky se vrátil pro mě – já to tak rychle nezvládla a bylo vidět, jak machruje, rošťák 🙂

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Zjednodušene a moderne:
zvieratá a vtáci majú v hlavách zabudovaný „lokalizátor s GPS“ a orientujú sa podľa neho.
V skutočnosti sa orientujú podľa prírodných príznakov. Vidíme to nielen u psov, zvierat, ale aj výrazne u vtákov.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pes se dovede vrátit. Ovšem jen spíše ve známém terénu. Navrat 400 m je vyjímka. Pes hledá svůj domov , ale v neznámém terénu se ho snaží většinou hledat v kruzích a potom ho vede už jen náhoda. Pokud se dostane do známých míst, potom už cestu najde.
Před několika léty se mi ztratil pes.Bylo to v zimě. Velůké mrazy, sníh. Občas jsem se dozvěděl nějakou informaci, ale nikdy se mi ho nepodařilo zastihnout. Co jsem měl zprávy pohyboval se ve vzdálenosti 15 – 30 km. Vrátil se po třech týdnech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

led: o těch ptácích to vím, vnímají mag. pole Země a zbytek si pamatují podle terénu. Ale pes běží úplně neznámým terénem a tam vědět kde je sever nestačí. Pes byl pravděpodobně převezen autem 400 km!

před 2915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Na internete si nájdete skutočné príbehy psov navrátilcov. Nemyslím tým tie románové príbehy.

před 2915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Vím o tom, potvrzuje se to i v samotném mém odkazu. Ale vysvětlení nikde žádné.

před 2915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ešte je veľa javov medzi nebom a zemou, ktoré nevieme vysvetliť

před 2914 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek