akvidzerp

Jak to ti pavouci dělají?

Jak to dělají že když jedu po cyklostezce na kole tak často obličejem projedu pavučinu. Jak tam tu pavučinu dostanou takhle vysoko přes cyklostezku nebo přes celou silnici?

Nejlepší odpověď
anonym

Makají celou noc jak o život.
http://www.espace-sciences.org/si­tes/espace-sciences.org/fi­les/documents/a­nimations-en-ligne/animaux/spi­derweb/spider­web.swf

Další odpovědi
anonym

Doběhnou po zemi, vylezou vzhůru, vlákno připevní, spustí se po něm, přeběhnou na druhou stranu, vylezou vzhůru, vlákno připevní, spustí se po něm, přeběhnou na druhou stranu…
A tak několikrát, dokud nemá základní kostru sítě, pak běhá po síti.
Doplňuji:
Dochy – cyklisti mají štěstí, že pavouci nejsou větší a jejich sítě ´o kousek´ silnější…
;-D

Dochy

K Mowlovi bych ještě dodal (já rád dodávám 😉:
A ty se pak přiřítíš na kole a jejich několikahodinovou práci smeteš. Že se nestydíš.