Pokročilý

Jak to teda bude?

Dobrý den, chci se zeptat jestli při začátku psaní vyprávění musí být to co mám v tématu. Např. zadané téma je: To mi neuvěříte. Tak mě zajímá jestli začít vyprávět názvem tématu. Snad mě pocohpíte jak to myslím. Hezký dne přeje Patrik
Doplňuji:
Myslím to jestli při psaní vyprávění mám začít psát první větou která je v názvu tématu...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Opravdu je správné začít někde dál a postupně se dostat k tomu, aby vypravování (pozor vyprávění není slohový útvar, který se učíte ve škole) odpovídalo tématu. Důležitá je zápletka.

Z obsahu by měl i jiný poznat, že píšete třeba o prázdninách, i když nebude znát téma práce.

Nikdy nekomentuji, že jsem si vybral toto téma, ani je v textu neopakuji... Uvádím informace na správnou míru.

Můžete dostat třeba téma s danou větou Tu pak musíte někde ve vypravování použít.

Ale proč s nezeptáte své učitelky? Její povinností je, aby vám všechno vysvětlila.

Příklad na téma:

1. Dlažební kostka
Vypravování

Cože? Vy byste ode mě chtěli slyšet, co jsem zažila? Před padesáti lety jsem byla mladá a sledovala....

1. Vymyslete si příběh, který začíná takto: Bylo horké léto, prázdniny v plném proudu ...

Musíte vytvořit nadpis, který bude odpovídat obsahu - např. Prázdniny u babičky

Vypravování

Pak musíte vypravování začít větou, která je uvedená v zadání ...

Další odpovědi:

Pokročilý

Myslím, že to nutné není, ale když se to hodí, tak proč ne?

Pokročilý

Popravdě řečeno jsem tě moc nepochopila. Mluvíš o psaní otázky? Nebo o nějakém vyprávění?

Aha :) Chápu. Myslím si že pokud se to tam bude hodit tak to tam může být. Může i ne.
Takhle: Nemusí to tam být. Je to na tobě. Můžeš začít třeba slovy "To mi neuvěříte." ale i třeby nečím jiným, např. "Tohle se mi stalo včera." apod :)

Bronzový

úplně na začátku asi ne, ale aby to zas nebylo na konci... dej to do první půlky a bude to OK.

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Nie je dôležité začínať priamo témou. Dúležité je prvou vetou zaujať. Potom plynulo ako rieka aj s jej meandrami (zákrutami) prejsť téme. Poslucháč (čitateľ) musí byť postupne vťahovaný do rozprávania. Záver môže s jasným ukončením, alebo s otvoreným koncom na zamyslenie sa.

Zlatý

annas

Patriku, chcete-li vědět víc, napište na můj mail. Mým oborem je český jazyk.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.