Jak to říct jinak – jednodušeji, logicky?

Dobrý den,
prosím mohl by mně někdo napsat tyhle spojení jinak? Děkuji

  • komunikace je přenosem a výměnou informací v mluvené, psané, obrazové nebo činnostní formě, která se realizuje mezi lidmi, což se projevuje nějakým účinkem (moje znění: přenáší a vyměňuje informace mezi lidmi prostřednictvím ať už v mluvené, psané nebo obrazové formě)
  • komunikace je výměnou významů mezi lidmi použitím běžného systému symbolů

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, k čemu má definice sloužit. Pokud je to v odborném textu, vyjádření má být přesné.

Jinak obecně – komunikace = sdělování, výměna informací pomocí určitých dohodnutýh znaků (jazyka, symborlů atd.)
.
Odborně např.

K. je proces dorozumívání, výměna informací mezi účastníky komunikace, vzniká umědoměle a je motivovaná společensky. Důležitá pro komunikaci je znalost jazyka a jeho pravidel,nebo znalost jiných znaků (Morseova abeceda),

K. je způsob dorozumívání, který pomocí jazyka vyjadřuje myšlenky. Předpkladem dorozumívání je znalost jazyka a dovednost prakticky ho používat.

Používá se různých zplsobů komunikace:
verbální – mluvená nebo písemná forma jazyka.
verbálně-neverbální – slovo při představování + dotyk, úsměv + pozdrav, někdy hudba, obrazy – komiksy
neverbální – vtipy, pantomima, světelné a jiné signály, reklamní plakát atd.

Další odpovědi
Alesh

způsob dorozumívání

Kelt

Předpokládám že tento text je nějaká odborná definice, a v tomto případě velmi záleží na každém slově, pořadí a pod. Komunikace je způsob dorozumívání mezi lidmi, ale komunikace je také například cesta. Většina lidí spolu komunikuje a nezajímá je definice, používají selský rozum. Přesto bych k té definici něco uvedl. Vadí mi tam slovo nějaké, což není konkrétní, protože za stejných podmínek přenosu, budou stejní lidé reagovat pokaždé jinak, ale pokus například chemická reakce, dopadne pokaždé stejně.
Někdo ti něco řekne a ty na to budeš reagovat jinak, pokud budeš mít dobrou náladu a jinou, když budeš mít špatnou náladu.
Co je to běžný systém symbolů? Některá gesta, která platí u nás, mohou být jiný význam v jiné části světa.
Komunikace – tedy účinná komunikace je dokonalé pochopení sdělované i sdělené informace druhou stranou. Stejná slova ještě neznamenají stejný význam.
Když ti bude kamarádka říkat, že jí můžeš věřit a dívá se do země a neříká to přesvědčivě, asi jí věřit nebudeš. Když ti ale řekne tato slova pevně s jistotou a dívá se ti do očí, tak jí věřit budeš.
Dále se můžeš dorozumívat i se zvířaty, například kynologové cvičí psy, kteří reagují na pohyb těla, ruky a pod.

anonym

spíš bych potřebovala formulovat to, co mám je napsané..