Skinn3r

Jak to řešíte ve tmě nebo v dešti při jízdě ?

Mam na mysli to že to strašne oslnuje a kapky pekne rozkladaji svetlo a vsechno míří do očí a ve tmě vidíte pouze zařící kouli a ani nevite poradne kudy jedete a uz vubec ne kde to neznate jestli muzete najet víc ke krajnici a sou uzke silnice nemam na myslí silnice oznacene pruhem tam je místa dost .

Nejlepší odpověď
Pájo

Chce to kvalitní stěrače, nastavit rychlejší frekvenci stírání a uhýbat pohledem doprava (směrem ke krajnici). Někdy pomůže sluneční clona a když je nejhůře, jeďte klidně krokem, pokud by to nešlo jinak.
Doplňuji:
Dobré je také pustit na sklo foukání nebo vyvětrat, aby se Vám okno nemlžilo…

Další odpovědi
mosoj

Jste první který to přizná. Již jsem si myslel že jsem sám. Prostě jedu tak jak vidím a abych to v případě nehody přežil !! k velké nevoli ostatních řidičů, kteří určitě také nic nevidí ale jim to nevadí a jezdí doslova o život.

Doplňuji:
Nejsem přesvědčen že ve tmě a za deště to zcela vyřeší polarizační brýle.
http://www.bry­le.cz/slunecni-bryle/polariza­ce/polarizace-a-vyhody-polarizacnich-bryli.html

Ono se také jedná o nedostatečné osvětlení vozovky. Mokrý černý asfalt pohlcuje světlo a snižuje účinnost reflektorů. Takže osobně mám pocit když míjím protijedoucí vozidlo že jedu do černé díry. Doslova a do písmene na slepo.

teracora

Dcera na to používá brýle… mají nějakou úpravu proti oslňování.
Jinak já se snažím dojet za světla :)
Doplňuji:
Nejhorší jsou ti, co jedou za mnou… To většinou hodím pravý blinkr, zajedu ke krajnici a ať si jede :)

hanny 2

Je to hrozný,také s tím mám problém a proto mimo město večer a ještě za deště jezdím minimálně.Vzpomínám si,že jednou,když jsem takhle jela,tak se za mnou tvořily fronty aut,všichni vždycky hned jak mohli,tak mně předjeli,určitě nadávali a zuřili,ale mě to bylo jedno,přece se nezabiju!

anonym

Ty brýle nejsou ani tak drahé,jen jestli budou účinné,zkusím je.

Zdroj: http://internetovy-obchod.msbox.cz/bry­le-pro-nocni-jizdu/f-1-s-50-dp-116346/

lukas.zmizik

problem je, ze ne kazdy ma spravne nastavene svetlomety.

jizda v noci na potkavaci svetla je bezpecna pouze na cca 60 km/h – abych splnil podminku a zastavil na vzdalenost, na jakou mam rozhled…

nicmene my ridici z povolani, treba s autobusem, neradi vidime, a uz vubec v takovem pocasi, neosvetlene cyklisty. …no vlastne – jsme radi, kdyz je uvidime, ale v negativnim smyslu…

Ella

jela jsem za deště večer jenom jednou v zimě a to ještě v autoškole – některá světla aut jsou tak nepříjemně oslňující a ostrá i když jsou potkávací, že to ani možný není a to nemusí ani pršet, aby se nedalo koukat :/. Snažila jsem se držet čar – ale je to celkem nová silnice, takže byly dobře viditelné, ale zase je celkem úzká a vede přes Křivoklátské lesy – naučila jsem se akorát za žádnou cenu nekoukat do zrcátek a mít puštěné stěrače naplno… jestli máte někdo další použitelné rady budu jen ráda, jestli se někdo podělí :)

venkovan

První co je potřeba udržovat čistá okna i zevnitř. Dál kvalitní stěrače . jak již někdo tady píše. Jakmile začnou dělat čárky – vyhodit a vyměnit. Za další je zpomalit a nedívat se do světel.
V neposlední řadě než auto přijede -podívat se jestli se ve v prtisvětle neobjeví na mé straně stín chodce, cyklisty apod.
Jsou i utěrky na okna proti opocení, ale zásada je klídek, alespoň dvakrát ročně si nechat seřídit světla, minimálně při výměně žárovky a když je auto naložené, tak sklopit světla podle zatížení (dnes to mají skoro všechny). Když to bude dělat každý, tak bude na silnicích pohoda.

mosoj

lukas.zmizik" Opět jsi jeden z mála řidičů který má v podvědomí že správně seřízené tlumenéá světla smějí svítit jenom na určitou vzdálenost a tomu zákonitě vzhledem klidským reakcím odpovídá i nějaká maximální bezpečná rychlost. Z mládí si pamatuji že to je nekdě mezi 60 – 70 km /hod.

Toto byla jedna z mých prvních otázek zde, abych se dozvěděl že znalost této problematiky je zoufalá a tomu také odpovídá
rychlost vozidel za tmy ( jezdí se jako ve dne).