Ganymede

Jak napsat gramaticky správně „tetiným_ vyhlášeným_ vaflem_“?

Píšu povídku a mám tam větu: „Seběhla jsem schody do kuchyně, kde už se Ethnan, jako vždycky, cpal tetinýma vyhlášenýma vaflema“ ten konec to s těma vaflema nevím jak to napsat, pomůžete mi prosím?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Kromě nespisovného 7. p. s koncovou -a, máte další chyby.

Nikoliv seběhnout schody, ale seběhnout po schodech.
Zamyslete se nad čárkou u spojení – .„jako vždycky“.

Další odpovědi
Lamalam

Tetinými vyhlášenými vaflemi.

quentos

Mírná pomůcka, jediná podstatná jména, u nichž je správně duálová (!) koncovka -ama, jsou ruce, nohy, oči, uši. -ema není správně nikdy.

(… a to se ještě tím musejí myslet ruce či nohy jako součást těla. S nohami /!/ od stolu už je to zase jinak.)

konemy

Tetinými vyhlášenými vaflemi

anonym

napsal bych vyhlášenými smaženými řízky, to zní hezky 🙂

sesednizkola

Cpal tetenejma vyhlasenejma waflema