redy

Jak to máte v kuchyni?

Třeba babčina má hrnec na polívku, nejde o ten hrnec, ale o to, že používá ten samej.
I když jich má víc. Hrneček na kafe taky, na čaj, mě by zajímalo proč.

Když má plno hrnečků, hrnců. Příjde mi to zvláštní, používáte taky jeden hrnec na polívku, i když máte celou sadu? Já si kafe udělám pokaždý v jiným hrnku, (už jsem přestala používat skleničku) a necejtím, že by chutnalo jinak 🙂

Máte to taky tak, že určitý úkony, děláte automaticky ve stejným hrnci, třeba?
Díky 🙂
Asi prdlá otázka 😁

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Osobně to moc neřeším, ale pravda je, že určité pokrmy více méně podvědomě dělám v konkrétních nádobách. Pro kafe mám velký okruh hrnečků, ale jsou to ty konkrétní, to je pravda. NIméně, kdyby ty konkrétní nádobynebyly, vzala bych prostě jiné.
Ono nejde asi jen o chuť, je to zvyk. Prostě tenhle hrnec je tak akorát na polévku pro tolik a tolik porcí, kolik já potřebuju, a tak ho beru pokaždé, když vařím polévku. Ale nelpím na tom.

Další odpovědi
Drap

To má tak spousta lidí. Mají své oblíbené a podvědomě to zařazuji ke konkretní činnosti. U hrnků na kafe to je asi nejčastější. Když se potom nádoby rozbije, tak je to hotové neštěstí a trvá dlouho, než si člověk zvykne na nový.
U hrnců je i to jedno, vařím velmi málo, tak vezmu to co je po ruce. Kafe mám rád ze skla. Vím, že je ta káva stejná ať bude v čemkoli, ale bohužel, jinak si nepochutnám. V restauraci, pokud do skla nevaří, tak si kafe nedám. To už má tak člověk zafixováno v mozku.

Kepler

Já hrnce a pánve používám náhodně, řídím se jenom podle velikosti, jakou potřebuju. Upředňostňuju ale ty nerezové, líp se umývají. Na kafe ale používám jen jeden zvláštní hrnek, je skleněný, s mým znamením zvěrokruhu. V případě čaje je mi při tom jedno jaký hrnek. No, zvyky bývají někdy zvláštní.

zjentek

My máme z každýho jedno.

iceT

Hrnců mám víc, a záleží na tom, co v nich budu vařit, podle toho vybírám velikost. No a kýbl na kafe je srdeční záležitost, kafe musím mít ve svém oblíbeném, a přítel vždy prská, když mi má kafe zalít neboť já si dávám vodu doplna a on mě vždy ošidí.

anonym

mám své oblíbené dva hrnce, stejně tak jen dva nože (dranžírák a jeden malej na loupání) i když jich mám víc. hrnečky na kafe sadu, na čaj sadu. nesnáším hrnky každej jinej a už vůbec ne namíchané sady příborů. mám však dvě lžíce co spíš vypadají jako bagr. ty si beru do práce, jelikož jíst polévku těma chrastítkama, co se dnes prodávají, se nedá.

arachis

Piju ze všeho, i když mám oblíbený hrneček, je notně starý a okousaný a asi proto, že se mnou ledasco zažil, ho mám nejraději, ale nemyji ho stále dokola. Talíř to samé v bledě modrém. Ale mám jeden hrnec ve kterém vařím pouze kmínou polévku.Vařím v něm i jiné věci, ale kmíňačku jen v něm. A také mám oblíbený bagr a běda, když mi tu lžíci vezme někdo jiný, ale to se stává málo, nikdo s ní pro velkou velikost nechce moc jíst.

SuzanKa

Jojo, co se týká toho mixeru, tak to máme doma stejně :D Ale jinak souhlasím, ta Orava je super značka.

Lurenka

Hele, je super. Já jsem s ní spokojená fakt moc. Máme doma od nich docela dost věcí a fakt spokojenost.

Kikulinka85

Mám to taky tak :D Nádobí není nikdy dost :D A s tím mixerem to je přesný. Teď jsem si nedávno koupila tento https://www.o­rava.eu/cz/cs/mul­tifunkcny-rucny-mixer-3-v-1-800w-rm-800-b a jsem z něj nadšená :)

Sabulak

Jo? Je ten mixer dobrej? Co všechno snese na rozmixování? A je tichý nebo je to hlučnej robot?

GabulkaA

Tak ono je to jednoduchý… když mám něco v myčce, tak prostě sáhnou po jiném hrnci :D Stejně tak u skleniček a talířů a hrnečků. Jen teda psotřebiče mám po jednom. I když tyčových mixeru bych potřebovala víc :D