Avatar uživatele
Katusa

Jak to máte s ranním vstáváním?

Vedem o tom neustále „dohady“ s přítelem, zatímco on je schopný dát budík o půl hodiny dřív a pak znovu usnout, aby měl pocit, že si může přispat, já jsem naučená po zazvonění budíku vstát a jít…Jak to máte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, anonym, anonym před 4197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

Vstávám i usínám podle aktuální nálady a potřeb. Jsem na „volné noze“, takže co si nevydělám, to nemám. Na moc velké lenošení to není.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

Budík si nařizuji o deset minut dřív, než potřebuji, využívám funkci opětovného vyzvánění. Mně prostě nevyhovuje vstát hned, jak zazvoní budík, to se mi motá hlava a mám závratě.
Takže když mi budík zazvoní poprvé, nejdříve protáhnu jedno oko, potom druhé oko, převalím se nadruhý bok, protáhnu ruce, potom nohy, přetočím se zpátky na původní bok, zavřu oči, protáhnu si hřbet rádoby do mostu, pak se položím a čekám až mi budík zazvoní podruhé, někdy vstanu hned po protažení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

Doplňuji:
Nedělá mi problém vstát hned po zazvonění budíku, ale příjemnější je mi ještě chvilku si užívat povalování v posteli a poklimbávání…a vstát až na další zvonění.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

Když potřebuju vstávat na budík. Mám na budíku rádio, v polospánku poslouchám a pak se donutím vstát.
Jinak se ale budím až se vyspím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zazvoní budík, vylezu a mažu

Pokud už výjimečně (jako důchodce opravdu výjimečně) musím vstát podle budíku, tak si ho nastavuji pět minut PO čase, kdy bych měla teoreticky vzato vstávat. Když musím, tak dokážu zrychlit. Většinou se ale vzbudím právě o těch pět minut dříve, než zazvoní budík. Nevím, čím to je, měnila jsem zaměstnání a chodila do práce pokaždé na jinou dobu. Po každé změně jsem se rychle přizpůsobila. Zaspala jsem jenom dvakrát. Pokaždé to bylo v době, kdy na mne lezla nějaká nemoc a nebyla jsem fit. Budík si sice vždy natahuji, ale víceméně je to jen pro jistotu. Vnitřní hodiny zatím fungují spolehlivě.
Pocit, že si můžu přispat jsem nikdy neřešila. Abych si budík natáhla na dřívější dobu, přerušila si spánek a potom zaspala, protože ještě nemusím z postele, to se mi zdá být hodně zvláštní logika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

Doplňuji:
Naštěstí to není tak často, jinak mne místo budíku budí kocour a ten se ovšem „odložit“ nedá 🙂. Jak je to jinak zlatíčko, tak ráno je z něj krutá šelma.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

zazvoní budík, vylezu a mažu

… ale jenom proto, že mi nic jinýho nezbejvá. To „vylezení“ trvá třeba i deset minut. Vstávání obecně nesnáším, a brzké už vůbec…
Doplňuji:
nechal jsem se zmást videm v nabízené odpovědi. Má být samozřejmě „vylézám“ deset minut a ty samohlásky bych úměrně tomu ještě prodloužil ;{)>

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zazvoní budík, vylezu a mažu

Opět chybí „Jiná možnost“.
Po roce a půl by většina uživatelů už pochopila, stejně jako že se nemají dokola opakovat tytéž otázky, viz 194 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vst%C3%A1v%C3%A1n%C­3%AD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

zazvoní budík, vylezu a mažu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

zazvoní budík, vylezu a mažu

Doplňuji:
většinou jsem ale vzhůru dřív než ten budík začne pípat.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

Vstávání vážně nesnáším, já se prakticky probouzím až tak po šesté hodině večer. V tejdnu vstávám před půl 7, protože do školy dojíždím, ale i přesto mám radši cestu busem ráno, protože cestou domů v něm vždycky pospávám, kejvu hlavou ze strany na stranu, občas cuknu končetinou, no musí bejt na mě úžasnej pohled… Co je nejhorší, že to je takovej mikrospánek v intervalu třeba dvou minut a když se pak člověk má na konečný zvednout a dojít až domů… To je vážně zabiják…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionacka09

zazvoní budík, vylezu a mažu

I kdyz brzke vstavani taky nesnasim ale ohledne mi prace vstavam pokazdy jindy.Budik zazvoni,5min se rozkoukavam a pak du.Abych to delala jako tvuj pritel to by bylo hrozny abych po zazvoneni budiku zase usinala to bych byla zblbla a bolela by mi hlava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

zazvoní budík, vylezu a mažu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Teky

budík oddaluju, abych měl pocit, že jsem si mohl přispat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nic mě nunutí, vstávám, až se mi chce

Doplňuji:
A pokud se potřebuji probudit o něco dříve, tak mě probouzí Opička. Budík mám také pro jistotu nařízený, ale málokdy se nakonec rozezvučí. Po probuzení nijak nepospíchám, protože vstávám s časovým předstihem.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek