joelis

Jak to mám zapojit ?

Potřebuji radu, mám subwoofer a nějako mi při zvýšení hlasu tloukal te reprak.Cím vetší hlasitost tím větší tukání do toho repráku.Tak se mto rozdelal jestli tam neni neco v nepořádku.Jen sem rozdělal draty a pak vše dal zpět.Zapnul jsem to a nic se nerozsvítilo ale nic nevyhořelo.Ale mám tady ještě 2× 2pinový drátky.Jeden vede z rapráku to je černo – červený a další vede z cívky a ten je žlutý, a nevím kterej kam mám zapojit.U té zdiřky na jeden z tech drátku je hned vedle přiletovaná malá pojistka,tak aspon by ste mi mohly poradit co kam mám zapojit aby to nevyhořelo.Prosím poradte aspon trochu děkuji .

Odpovědi
anonym

Nedře membrána reproduktoru při ručním přitlačení? Jestli ne, tak zkontrolovat správnou polaritu / červená +. Zkusit s knoflíkovou nebo tužkovou baterií. Přívod z repráku připoj na chvíli k baterii, když se membrána vychýlí směrem ven, označ vodič který je připojen ke kladnému polu baterie. Ten pak musí jít do označené svorky na zesilovači.