kekitka

jak to mam vyřešit?

proč se musi všichni manžele pořad hadat.ja mam babičku a ta je se svym manželem 50 let a je ji 80 let.když slavil jeji muž narozeniny tak se začali hadat koho pozvou na tu oslavu.nevite jak je mame s manželem přimět,aby se nehadali?jesli vite tak mi napište

Nejlepší odpověď
quentos

nejlepší bude rozumná domluva, po zlém to nepůjde. Starý osvědčený způsob: za každou započatou hádku deset korun do kasičky? ;{)= ne, teď vážně – některé vztahy se hádkami paradoxně utužují, obzvlášť končí-li pak vášnivým usmířením. V takovém případě se s nimi toho mnoho nadělat nedá. Jsou-li spolu už 50 let, bude to nejspíš i jejich případ…

Další odpovědi
kenyrts

já osobně bych více zapůsobil na toho z nich, který ve většině případech dříve ustoupí.Tomu bych vysvětlil, ať udělá tomu druhému radost aby bylo po jeho.Je to osvědčený spůsob,každý ustoupí,když ví,že dělá radost,tak ať se to podaří.

panenka

MOJI ZNÁMI TOMU ŘÍKAJÍ VÝMĚNA NÁZORŮ.O TOMHLE BY SI OPRAVDU SPOLU MĚLI PROMLUVIT BABIČKA S DĚDOU.A JAK UŽ TADY BYLO ZMÍNĚNO JEDEN BY MĚL USTOUPIT PRO KLID V RODINĚ ABY VŠE DOPADLO DOBŘE.MYSLÍM SI ŽE BEZ HÁDEK BY TO V DNEŠNÍ DOBĚ ANI NEŠLO.

Tata

Musíte si uvědomit že do manželství vstupují dvě osobnosti a manželství je střetem názorů a zvyků obou osobností. Řešení je spousta, ba dalo by se říci, že nejsou dva páry na které by platilo stejné řešení. Máte páry které se za celí život nepohádají(to je ale utopie), nebo páry které se hádají kvůli všemu a přece se nerozejdou. Na někoho platí domluva na někoho dlouhodobé docházení do manželské poradny. Jedno vám ale mohu doporučit, nevměšujte se do jejich sporů, můžete ne to doplatit i vy. Uvědomte si že jejich spory (pokud nepřejdou k fyzickému napadení)jsou vlastně u nich zavedeným a lety vyzkoušenou konfrontaci názorů a pokud spolu vydrželi 50 let je jistě jen na nich kdo v jaké situaci a o kolik tomu druhému ustoupí. V okamžiku kdy se do sporu zapojíte zákonitě budete stranit jednomu z nich a byla by porušena rovnováha názorů. To by potom mohlo mít důsledky vážnější než jejich občasné spory. Starý člověk je totiž hodně přecitlivělí a jen drobný náznak toho že se stavíte na stranu jeho partnera(v teto situaci soupeře)může mít nemilé dopady právě na vás.