klob1

Jak to mám nejlépe udělat?

Tak jde o to, že musím dát NTB na reklamaci, musím si uložit datat z něho na externí disk. A NTB snad nejlépe zformátovat?Jinak nemám žádné instalace k NTB ani systém, ten snad je na disku D, který je, ale součástí disku C v tom NTB. Mám tedy jen seriové číslo.

A teď, jsou dvě možnosti co s daty.

  1. použít software na zálohování z jednoho,buď wind7 v NTB nebo extérního disk? Jenže jde o to,když se pak bude formátovat disk v NTB, jestli ty data se dají vrátit na NTB z té zálohy, jestli to bude umět pracovat společně? A jestliže, když se zálohuje ten NTB, se pak nainstalují i programy, tak jak to bylo, před formátem a zálohou?
  2. Jen zkopírovat data z NTB na externí disk.

Další má otázka je, jestli použít nějaké programy, které jsou na tom novém externím disku?

Pak, když také budu formátovat disk C, tak jestli se nevymaže také to na disku D?Myslím,že právě na disku C je rozdělení jako disk D?

Děkuji za důležitou pomoc. Jak by jste to udělali vy?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. data – zkopíruj si jen data (doporučuju ručně ať víš, co a odkud a kam kopíruješ), až se ti notes z reklamace vrátí, nakopíruješ je zpět stejným způsobem
  2. programy nekopíruj, ty je potřeba nainstalovat
  3. instalace notesu se – zřejmě, dělá ze zvláštní partition (Recovery), takže si dohlídni, aby ti disk (notes) vrátili i s ní (obsahuje všechny programy, které jsi koupila spolu s notesem
  4. netuším, jaké programy myslíš „které jsou na tom novém externím disku“
  5. až budeš mít data zazálohována, spusť Recovery a notes přeinstaluj (dojde k vymazání disku C:)
  6. pokud Recovery z nějakého důvodu nelze, nabootuj ´odjinud´ (z CD, flash…) a spusť formátování disku C: takto – formátovat disk, z něhož nabootuješ, nelze

Další odpovědi
anonym

nejlepší máš dát vytvořit bitovou kopii systému a je to, je to nejlepší volba.Nebo použít program Acronis.

postcd

Všechna soukromá data bych si zabalil do zip archivu zaheslovaného a nahrál na nějaké úložiště jako Google Drive, mega.co.nz apod. (soukromé úložiště)

uspěšně nahrané soubory pak smazal z notebooku metodou bezpečného smazání (mazání přepisem) … googli to.

pokud mát moc dat, tak si kup externí disk. na aukru se dá do 1000Kč