Pepe94

Jak to mám na ÚP nahlásit? Nebyla jsem už vyřazena?

Dobrý den, jsem registrovaná na ÚP a nastoupila jsem do nové práce. Problémem je, že jsem jeden den (čtvrtek 21. 11. 2013) byla na pohovoru a hned následující den jsem podepsala smlouvu a do zaměstnání nastoupila. Jak to mám na ÚP nahlásit? Nebyla jsem už vyřazena? Díky
Doplňuji:
Nástup do zaměstnání se má nahlásit do 8 dnů nebo nejpozději v den nástupu, což bylo hned den poté, co jsem byla při pohovoru přijata.

Nejlepší odpověď
marci1

Do 8 dnů od nástupu do zaměstnání jste povinna nahlásit tuto skutečnost ÚP.

Další odpovědi
Andre5000

Nevím jak myslíte to, zda jste už nebyla vyřazena. Jakým způsobem by se asi ÚP dozvěděl o vašem nástupu do zaměstnání? Pokud vím, tak oznámit ÚP nástup do zaměstnání se má do 8 dnů. Dále byste nástup do zaměstnání měla nahlásit své zdravotní pojišťovně. Jinak vám přeji do nového zaměstnání – ať se vám daří!

ivzez

Je rozdíl mezi nástupem do zaměstnání,
který opravdu stačí nahlásit do 8 kalendářních dnů,
a nástupem do nekolidujícího zaměstnání
(nekolidující zaměstnání je nutné hlásit předem nebo nejpozději v den nástupu).

V pondělí zatelefonujte zprostředkovatelce, sdělte jí, že jste nastoupila do zaměstnání, a dohodněte se s ní, jak/kdy evidenci na ÚP ukončíte (budete muset osobně s novou pracovní smlouvou).