Miroslavst

Jak to je tedy s tou historií v lednu 1584?

Co se tedy stalo v období od 7. do 16. ledna 1584, když vlastně tyto dny nebyly. Den 6.1.1584 byl poslední a pak následoval podle gregoriánského kalendáře 17.1.1584. Takže se vlastně nemohlo nic stát nebo to chápu špatně?

Nejlepší odpověď
anonym

Čas ztratil platnost. Svět přestal existovat. Veřejně se rozhlásilo že se nic nestalo. Lid zatleskal ale zaplakal. Byl jim ukradený čas. A to ještě nepospíchali za nemocnou maminkou po D1. Byla to situace podobná té, když ještě nebyl vesmír. Nebylo světlo, nebyl metr, nebylo čím měřit čas. Nebylo nikoho kdo by to mohl porovnat. Svět byl okraden. Ale prasátka na záhumenku chrochtaly a jich se tento jev netýkal. Mají svůj čas.

Další odpovědi
led

Tá zmena „času“ (Gregoriánsky kalendár) sa týkala len časti Európy, ako zbehlý v histórii viete určite, že starý Juliánsky (Cézarov) kalendár funguje dodnes (pravoslávie). V iných oblastiach sveta predsa fungovali aj iné kalendáre a letopočty.
Čas sa nemôže zastaviť, stále je v „pohybe“.
Prečo sa napríklad VOSR oslavovala v novembri? To ste ešte zažili 🙂