terry

Jak to je s výhradní distribucí?

Vždy jsem si myslela, že výhradní distributor je jediný, který může zboží od té které firmy prodávat. A ono to tak není.

Odpovědi
JájsemRaibek

Distributor není prodejce.

McArthur

Výhradní distributor je ten, kdo může zboží od výrobce dodávat na trh v dané lokalitě (např. České republice) a má od výrobce zaručena určitá privilegia. Obvykle má zajištěný servis a všechny vymoženosti pro zákazníky, drží velký sklad.

Ostatní dovozci nemusí mít zajištěn autorizovaný servis a podporu ze strany výrobce.