mosoj

Jak to je s vkladem na účet ?

Je platba složenkou na účet považována za vklad na účet třetí osobou.
Máte s tím někdo zkušenost.
Jde o to, že při vkladu na účet třetí osobou, mně moje banka naúčtuje 50 Kč za manipulaci s hotovostí.
Děje se toto i při použití příslušné složenky ?
Doplňuji:

Máte někomu, kdo má účet u ČSOB něco zaplatit a chcete ho naštvat.
Vložte peníze na jeho účet vkladovou složenkou ( není to složenka A) na poště. Nebudete platit nic a příjemci strhnou 50 Kč poplatek za manipulaci s hotovostí. Logika hodná zvláštní škole.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vklad na účet je hotovostní operace (v případě vkladu 3. osobou často zvlášť zpoplatněná). Platba složenkou na účet je z pohledu příjemce bezhotovostní příjem, „sankci“ za použití hotovosti platil v podobě poukázečného plátce na poště …
Doplňuji:
Informace v doplnění není pravdivá.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Složenkou myslíš poštovní poukázku typu A? Pokud ano, tak se jedná o vklad, respektive připsaná částka na účet a ne vklad 3. osobou.
Odesilatel pošle peníze poštovní poukázkou typu A na poště. Pošta peníze shraňuje na svém k tomu účeu určeném účtu a z tohoto účtu se ti peníze převedou na tvůj účet.

zzzlatokopka

Myslím si, že tento poplatek už banka zrušila, byl již hodně kritizován.

Já mám lepší perlu.

Omylem někdo poslal peníze na můj účet, banka mi je připsala, on to reklamoval, banka mi je strhla, ale naučtovali mi to jako účetní položku 2× po 2kč.

Agneta

Ať je „informace v doplnění“ ► „pravdivá“, nebo ne > banky si vždycky něco najdou, asi jako telefonní společnosti:DDD
Krerý známý klasik řekl(před skoro sto lety): „vyloupit banku je menší zločin než banku založit“?

Pepa25

Milá Agneto, tento způsob myšlení mi přijde poněkud nešťastný … Fakta tě nezajímají, jednou je tu nějaká nálepka, tak co řešit, že …

mosoj

Je to můj případ v měsíci 3/2015. Jaký chcete ještě důkaz.

Pepa25

Naděje má účet 316012163/0300 viz www.nadeje.cz. Vložte na tento účet na poště korunu, pokud jim strhnou 50, dorovnám a dám dalších 500 …

mosoj

Jsi úplně mimo praktik našich bank. Navíc nerozlišuješ poštovní spořitelnu a ČSOB.