Avatar uživatele
mosoj

Jak to je s vkladem na účet ?

Je platba složenkou na účet považována za vklad na účet třetí osobou.
Máte s tím někdo zkušenost.
Jde o to, že při vkladu na účet třetí osobou, mně moje banka naúčtuje 50 Kč za manipulaci s hotovostí.
Děje se toto i při použití příslušné složenky ?
Doplňuji:

Máte někomu, kdo má účet u ČSOB něco zaplatit a chcete ho naštvat.
Vložte peníze na jeho účet vkladovou složenkou ( není to složenka A) na poště. Nebudete platit nic a příjemci strhnou 50 Kč poplatek za manipulaci s hotovostí. Logika hodná zvláštní škole.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, JájsemRaibek, zzzlatokopka před 3305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Vklad na účet je hotovostní operace (v případě vkladu 3. osobou často zvlášť zpoplatněná). Platba složenkou na účet je z pohledu příjemce bezhotovostní příjem, „sankci“ za použití hotovosti platil v podobě poukázečného plátce na poště …
Doplňuji:
Informace v doplnění není pravdivá.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Složenkou myslíš poštovní poukázku typu A? Pokud ano, tak se jedná o vklad, respektive připsaná částka na účet a ne vklad 3. osobou.
Odesilatel pošle peníze poštovní poukázkou typu A na poště. Pošta peníze shraňuje na svém k tomu účeu určeném účtu a z tohoto účtu se ti peníze převedou na tvůj účet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Myslím si, že tento poplatek už banka zrušila, byl již hodně kritizován.

Já mám lepší perlu.

Omylem někdo poslal peníze na můj účet, banka mi je připsala, on to reklamoval, banka mi je strhla, ale naučtovali mi to jako účetní položku 2× po 2kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Ať je „informace v doplnění“ ► „pravdivá“, nebo ne > banky si vždycky něco najdou, asi jako telefonní společnosti:DDD
Krerý známý klasik řekl(před skoro sto lety): „vyloupit banku je menší zločin než banku založit“?

před 3305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Milá Agneto, tento způsob myšlení mi přijde poněkud nešťastný … Fakta tě nezajímají, jednou je tu nějaká nálepka, tak co řešit, že …

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Je to můj případ v měsíci 3/2015. Jaký chcete ještě důkaz.

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Naděje má účet 316012163/0300 viz www.nadeje.cz. Vložte na tento účet na poště korunu, pokud jim strhnou 50, dorovnám a dám dalších 500 …

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jsi úplně mimo praktik našich bank. Navíc nerozlišuješ poštovní spořitelnu a ČSOB.

před 3303 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek