Mirinda2

Jak to je s promlčecí lhůtou? když jdem překročil rychlost a ještě mi nepřišel dopis o správním řízení?

Nejlepší odpověď
chudst

Budu citovat paragraf 20 zákona o přestupcích:
(1) Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok; nelze jej též projednat, popřípadě uloženou sankci nebo její zbytek vykonat, vztahuje-li se na přestupek amnestie.

(2) Do běhu lhůty podle odstavce 1 se nezapočítává doba, po kterou se pro tentýž skutek vedlo trestní řízení.

Ostatní to srhnuli. Pouze je doplním: pokud to nebylo výrazné překročení rychlosti, nedělejte si s tím hlavu. Spousta přestupků jde ze stálých radarů do koše, protože jich mají jednoduše moc. Ale za ty, které do koše nejdou, je pak obyčejně mastná pokuta. Pokud se jedná o přenosný radar (tj. změřila vás policie), tam to k ledu nejde, ale zpravidla vás odchytí hned a i oni tam mají nastavenou odchylku u měření. Takže pokud vás neodchytili, nedělal bych si těžkou hlavu.

Jel-li jste do 10–15km/h navíc, nehrotil bych to; jezdí tak většina lidí a radary mají většinou nastavenou tuto odychlku, během které neměří, resp. nefotí. Samozřejmě, můžete mít smůlu a mohou vás pokutovat i za 5km/h navíc, ale to už jsou prasárny a většinou se to neděje; to už na ně musí seshora tlačit, aby vybrali co nejvíce pokut.

Sečteno a podtrženo:
Většinou jsou v tomto případě da možné extrémy:

  1. váš přestupek jde do koše (pokud jste jel v tolerovatelné odchylce a neměl jste jiný vážnější přestupek)
  2. přijde vám to poštou a pak to bude pěkná pokuta (pokud jste jel rychle anebo jste opakovaný delikvent, co jezdí pořád rychle)

Další odpovědi
brillant

Promlčecí lhůta na přestupek je 1 rok, tak na vyřešení přestupku mají dost času.

venkovan

Neboj – třeba to ještě do roka přijde a oni ti tam před tebe nasází tolik přestupků, že odejdeš i bez bot.
Znám pár lidí,kteří takto z minuty na minutu přišli i o práci – bez řidičáku nemohli vykonávat svoji práci.
Doplňuji:
A osobně – překročení rychlosti třeba za přechodem apod., nepovažuji za velký přestupek – normální a slušný řidič před přechodem se soustředí na chodce – tedy situaci u přechodu a nekouká na tachometr. Za přechodem zas lehce přidá a často se rychlost přehoupne přes limit a následně to řidič srovná. V měření rychlosti proto uznávám úsekové, ne bodové měření.

Mirinda2

Nejvetší problém je že jsme jel na konci obce 119km/h a že mě zastavili protože jsem si to neuvědomil že to je ještě vesnice , tak se pokouším zjistit jak to jde udělat abych nepřiše o řidičský průkaz, jde o to že pokutu klidně zaplatím vím byla to chyba a kdybych nejel pro přítelkyni do nemocnice tak bych tak rychle nikdy nejel ale ted už jen přemýšlím jak to udělat. děkuji za pomoc