ReHu

Jak to je s předností na parkovišti? Je to bráno jako vozovka? Má dávat pozor a všem uhýbat řidič nebo chodec?

A co parovací místa, která jsou značena bílou čarou a částečně na chodníku a částí na vozovce?
Jasně, že nikoho nezajedu, ale často se tam chodci procházejí jako v parku, někdy i stojí na park.místě a klábosí.
Díky.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Rehu, já bych řekla, že na parkovištích mají přednost auta před lidmi a zároveň auta musí dodržovat stejná pravidla jako na cestě (pravidlo pravé ruky, přechody atd.)

Ale raději jsem googlovala:
Na parkovištích před supermarkety platí to, co na normálních pozemních komunikacích. To znamená, že se zde řídíme zásadami zákona 361 o silničním provozu.

Ale je jasné, že dávám pozor, jako řidič i jako chodec

http://www.au­torevue.cz/pred­nost-na-parkovistich-a-dopravni-znacka-stop

Zdroj: http://www.inau­ta.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=42&I­temid=27

Další odpovědi
mojitek

Na tech parkovistich je to docela osemetne s tim kdo ma pradnost. Taky casto jezdim do hypermarketu a vyznat se kde je „vozovka“ a kde uz zacina jen „ucelova komunikace“ je docela obtiz. Jste na vozovce u hypermarketu a zprava prijizdi z ucelove komunikace auto.Radsi pribrzdim i kdyz mam ja prednost,protoze ten prijizdejici o tom treba nema ani paru..