Noisey

Jak to je s oranžovou kartičkou student region v autobuse?

Jak je to s oranžovou kartičkou při jízdě v autobuse?.. Jezdím s ní od začátku školního roku,jakožto prvák a zatím pokaždé bez problemu. Dnes za mnou přišel kamarád,že mu řidič řekl,že oranžové studentské neplatí. Neví o tom někdo něco? nebo je to nějaký kec?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem student, ale karta by měla platit, pokud jedete po správné trase.

"U Českých drah lze využít klasickou oranžovou průkazku, která funguje i jako průkaz do autobusů. Platí pro žáky a studenti od 15 do 26 let a koupíte ji u přepážky na nádraží.

Díky oranžovému průkazu se student přepravuje za zvýhodněnou cenu na trase začínající ve stanici, která je nejblíž jeho trvalému bydlišti, a končící ve stanici nejblíž škole (a samozřejmě i naopak)"

http://studen­tmag.topzine.cz/stu­dentske-jizdne-ve-vlacich-prectete-si-jake-slevy-dopravci-nabizeji/

--
Ale za to nic nedáte, když si tvrzení kamaráda ověříte přímo ve výdejně jízdenek na autobusovém nádraží. Budtete mít jistotu. Může dojíot ke změně.