Banán94

Jak to je s dovolenou ?

Mam dovolenou na 2 tydny v praci . ta je placena ? Nebo to je proste volno ?

A když si dam volno Jakoze dovolenou v tydnu jeden den , to placene asi nemam že ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to jsem zvědavý kdo se ozve a bude vědět jak to u vás v práci chodí. Opravdu hodnotné informace.

Další odpovědi
arachis

Dovolená je dovolená a ta placená je vždy, byť i jen půl dne, i to po domluvě jde. Záleží na tom, kolik kdo má dovolené. Většinou je to 20 dní za celý rok. A někdy dovolenou nařizuje zaměstnavatel, např. celozávodní dovolené.

da ny

A víte alespoň jakou máte pracovní smlouvu/druh pracovního poměru?
Zbytek najdete v Zákoníku práce, tedy i na internetu.......

Tw!st

To se musíš zeptat zaměstnavatele

ivzez

„Dovolenou si nedáte“, čerpání dovolené
určuje zaměstnavatel.

Za dobu čerpání dovolené náleží náhrada mzdy.