kropitko

Jak to je např. s hypotékou, když mají manželé sepsanou předmanželskou smlouvu?

Požaduje banka příjmy a i po druhém partnerovi? Bude si banka kontrolovat druhého z partnerů v registru? Zajímají banku i děti druhého partnera? Nevíte někdo jak to je.

Já v tom nemám nějak jasno. Pokud je z předmanželské smlouvy jasné, že druhý partner nemá na nic nárok, tak proč by se měla banka tímto partnerem zajímat. No nic, to mně jen tak napadlo, díky za info.

Nejlepší odpověď
anonym

Tady podle me zalezi jen na te predmanzelske smlouve. I predmanzelske smlouvy jsou ruzne. Nekdo si sepise , kdyz se berou , ze s tim , s cim kdo prisel do manzelstvi , tak to mu v pripade rozvodu zustane a to , co nabydou v manzelstvi si pak budou delit . Nebo sepisi , ze i nabyte finance nebudou spolecne , ale ze si kazdy bude zit za sve. A to pak je i s nemovitostmi a dluhy. Nekdo to ma na procenta .. pokud maji smlouvu takovou , ze nemaji narok na nic , ani na to pred uzavrenim snatku , ani pak za spolecne roky – tim padem nevznika pak ani vyzivovaci povinnost ( jak se strany muze , tak v pripade vyssich prijmu i zeny ) , tak pak banka nebude chtit zadn eprijmy od manzela , nebo manzelky. -iv-