fortin

Jak to funguje nebo co v tom je?

Pan Suchánek kterému jsem postavil dům, dnes u piva prozradil toto: Byl s manželkou na obědě v Obzoru na Lesné. Pán si dal něco na houbách, pro paní nic vhodného nebylo ale vrchní jí doporučil smažený sýr hranolky a bylo toho móc. Měli zaplatit 132 Kč. Paní řekla že si dělá legraci a že zaplatí 150. Vrchní k ní promluvil: Paní, tohodle pána já znám z Kotlářské ulice kde jsem sloužil v roce 1990. Tento pán (Suchánek), když jsem mu chtěl vyměnit popelník za čistý, přikryl rukou popelník a prohlásil. Nechte mě můj „cech“, co nedopalek, to pivo. Až odejdu, můžete si ho vysypat. A ten pan vrchní v Obzoru vrátil do koruny bez tringeltu. A manželka potom v autě řekla muži. Ty máš ale známosti!

Otázka: Jak si vrchní může něco takového pamatovat a k příhodě s popelníkem si ještě vybaví obličej hosta? Je rok 2010.

Nejlepší odpověď
FOG

Nekdo to ma proste tak v mozku uz nalajnovany,ze si to pamatuje.
Kdyz jsem byl na navsteve u meho strejdy na vesnici,tak mi vypravel,ze jejich cisnik"Ivan",si pamatuje vse a ze ho nikdo neoblbne.Vubec nepsal zadne listky,ani nedelal carky za pivo a banky a kdyz stamgasti odchazeli ,tak jim presne rekl co meli,takze se ani nikdo nesnazil podvadet.

Další odpovědi
sardoska

Já si pamatuju lidi i po letech, pokud ve mě zanechali hluboký dojem nebo se ke mě dobře zachovali. Pak si pamatuju lidi, kteří mě něčím zaujmou. Většinou si pamatuju, co měli ti lidé na sobě, když jsme se potkali, nebo co byla první věta, kterou řekli. Nebo třeba moje kadeřnice zná příběh každého zákazníka, kterého kdy stříhala a když k ní po půl roce přijde, tak naváže na hovor, ve kterém před půl rokem přestali. Někteří lidé prostě mají tenhle smysl vyvinutý víc. Ale věřte mi, že to není vždycky výhoda.

mj81

Jako 14-letý kluk se zájmem o městskou dopravu jsem se ještě s kamarádem vetřel do dopravního podniku ve Zlíně na malou soukromou exkurzi. Po osmi letech jsem byl ve Zlíně znova, zrovna měli v DP den otevřených dveří a protože mě zájem o MHD neopustil (ze zájmu se mezitím stalo zaměstnání 🙂, šel jsem se tam podívat. U stánku s propagačními materiály mě oslovila nějaká pracovnice DP: „Poslyšte, nebyl jste tu už někdy?“ „Byl, ale to bylo před osmi lety.“ „Tak vidíte, já si říkala, že vás odněkud znám.“ Zůstal jsem tam stát s pusou otevřenou a nechápal jsem.