Praotec

Jak to funguje?

Dobrý den,otec na mě od 4 let platí alimenty. Již dva roky nejsem studentem a i přes oznámení že už nejsem studentem stále posílá peníze složenkou. Složenka mi přijde domů a já každou vezmu a vyhodim do koše. Ptam se jestli se mu ty peníze vrací pošta když si to nevyzvednu,nebo mu budu muset já vrátit peníze za celé dva roky?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Buď v klidu. U nevyzvednuté poštovní poukázky se peníze vracejí odesílateli.

Další odpovědi
Dochy

Nejsem si jist jak ja to v těchto případech, ale pokud výživné bylo stanoveno soudem, nebude nutné nechat ukončení povinnost platit opět soudem posvětit? Mám jisté tušení že pokud by otec přestal platit jen na základě ústního oznámení vystavil by se riziku pozdějších komplikací…