pusinka50

Jak to dělá papež, že mu tu malou čepičku na hlavě neodvane vítr? Nejsou viditelné žádné sponky…

Nejlepší odpověď
annas

Také mě to zajímalo. Tato čepička (solideo) má podšívku z tenké kůže ( jelenice ) a slouží jako „izolátor“ a pomáhá udržet tvar.. Uvnitř lemu je pás sametu, který zajistí bezpečné a pohodlné nošení a drží čapku na hlavě.

Kdysi se začala čepička nosit proti chladu – duchovní jako symbol celibátu museli mít vyholený vršek. Vlasy kolem pak zadržovaly solideo.

Z anglického zdroje

Další odpovědi
Drap

Má ji přilepenou

Braník

přilepenou ji asi teda nemá,to si myslím já
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ca­mauro
http://video.id­nes.cz/webtv.as­px?idvideo=V110821_12­1111_tv-zpravy_nav
zde je článek

Danča84

To mě taky vždycky vrtalo hlavou:-) Co tam má opravdu nevím, ale logické by mi přišly třeba silikonové proužky, jako jsou na lemu samodržících punčoch…

I_hate

Modlí se k Bohu, aby mu tu malou čepičku na hlavě vítr neodvanul. :)

pusinka50

A čím jí má přilepenou? K hlavě nebo k vlasům? A jak mu to odlepují, to si musí každý den mýt hlavu?