N. a D.

Jak to chodí u arabských žen?

Jak se „módí“ arabské ženy? Jak se říká oblečení, které nosí? Mohou opustit svou zemi? Co všechno mohou a nemohou dělat, mají-li menší postavení než muži? Měla někdy arabská žena větší „pravomoc“ než muž? Mohou mít arabské ženy více mužů (jak je známo, muži mohou mít více žen…)?

Nejlepší odpověď
Agneta

To teda nevím odkud to máš…jeď se tam prosímtě nejdřív podívat:DDD

Každá arabská žena má řidiče, na rozdíl od tebe plnou peněženku a má všechno na co si vzpomene.:DDD
Arabský muž to ale už tak jednoduché nemá. Musí se totiž starat. Nemá-li dost v peněžence, nemůže se jen tak ženit – tedy že by si vzal ještě další manželky, musí je uživit :DDD
Ale jinak nemůžeš tyhle rozdílné světy vůbec srovnávat. Například je tam tradice, se mýt pískem, – jiné je tam úplně všechno:D

Další odpovědi
PetrXY

Jestli se o to opravdu zajímáš, tak doporučuji knihu od Betty Mahmoodyové (to je Američanka, která se provdala za Araba) – Bez dcerky neodejdu. Myslím, že podle této knihy byl natočen i film. Tam zjistíš, jak se arabské ženy „módí“ apod.

fcoop

Podle tohoto kodexu musí muslim:

zvolat „Ve jménu Alláha, Alláhu, žádám tě, zbav mě všeho zlého a hříšného!“,
vstoupit na toaletu nejprve levou nohou,
nebrat na toaletu Korán ani jakoukoli posvátnou věc,
nesmí se při defekaci obrátit zády k Mecce,
defekaci nesmí vykonávat stojící, ležící nebo nahý,
svléknout oblečení může jen, když je zadnice těsně nad zemí,
kálející nesmí pozorovat své pohlavní orgány nebo vyšlou stolici,
nesmí při defekaci plivat, smrkat, dívat se sem a tam, dívat se k nebi nebo se dotýkat těla,
čištění zadnice se provádí levou rukou a vodou, papírem nebo pískem
správný postup je nejprve 3× protřít zadnici toaletním papírem zepředu dozadu a zpět (v zimě pak opačně), užívají se dva, maximálně 3 prsty podle přesně daného postupu (směr a tlak),

při odchodu by měl muslim říct „děkuji Alláhu, že jsi mě zbavil nečistoty a dal mi úlevu“.

Tak už vím,proč existuje Sahara.
Jinak – není to prča,být muslim.Když si představím ranní rituál.........ke všemu tady Sahara jaksi není,jedině pískoviště...­............no.

Agneta

Bee4Real >>> neřekla bych, že je tvoje odpověď právě tisíckrát informativnější, než moje.

Ještě jsem od tebe neviděla jedinou kloudnou odpověď :DDD

Mohl by ses přeci taky trochu snažit, né? Nebo proč tu vlastně jseš?

fcoop

Myjí se pískem?
To je špičková krávovina – i jako vtip je to retarďárna.
A oni si myslí,že se tady myjem sněhovýma koulema.........ne?

Agneta

fcoop >>>> takže to jsi ještě neslyšel…tak vidíš jak na tom jseš:DD
Asi jsi ale nepřikládal význam tomu slůvku „tradičně“. Oni jsou tradičně na život v poušti zvyklí a mají na rozdíl k nám, nebo eskymákům…jiné způsoby . V poušti je to taky nutnost. Pískem se dá mýt – samozřejmě né oči…pro nás je to nepředstavitel­né:DDD

fcoop

Už jsi měla zadek od písku?
Doporučuji – nejezdi po této očistě na kole.

Agneta

fcoop >>> zase jsi nečetl, že: „pro nás je to nepředstavitelné“.

Takže jsi taky musel podat odpověď(s jedno-denním zpožděním – podle kodexu musí muslim…) – sice se nevztahuje k té otázce, zato se ale opírá o můj text.
A ten písek ti stále nejde z hlavy co? Hlavně že to byla špičková krávovina a retarďárna
A jak se na to díváš teď?:DDD

Agneta

…a i arabští miliardáři vědí, jak se mýt pískem. To je logické, že nic nevíš, když jsi nikde nebyl…nemám ti to za zlé:D