hippeace

Jak to chodí s kournoutem u prvnáčků?

Sestra půjde do první třídy a my navíme co a jak se dělá s tím kornoutem. Má si ho vzít první den do školy?

Nejlepší odpověď
Drap

Nosí se první den. Tento zvyk však do naší kultůry vůbec nepatří a nemá zde žádnou tradici. Zavlekli ho sem naši nesoudní spoluobčané ze západu.

Další odpovědi
Lucijej

U nás prvňáčkové nic nenosí.

manon

Je to fakt příšerný novodobý zvyk. To určitě vymysleli prodejci cukrovinek jako reklamní trik. Těžko se toho budeme asi zbavovat. Těžko se za chvíli najdou rodiče, kteří by dítě vypravili do školy jen tak „naprázdno“ nebo třeba místo toho s košíčkem jablek a švestek :) Bohužel.
Doplňuji:
Lucijej: Kéž to dlouho vydrží.

Ella

u nás teda děti žádný kornout nenosí, já ho taky neměla a nikdy jsem s ním nikoho neviděla… tohle není český zvyk… tohle je německá tradice a u nás se nedodržuje, taky proč by měla…