vivatis2-

Jak to chápou senioři?

Často v našem městě vidim reklamy na sedčkách nebo i na zastávkách v angličtině.Do­konce i nějaké krámy pod svym názvem mají napsané něco anglicky.Jak to vidí senioři?

Nejlepší odpověď
Syd

Nevim, proč se ptáš jenom na seniory. Mně se to vůbec nelíbí. Když jdu kolem krámu a na výloze vidim nápis Sale a až pod ním Výprodej, mam z toho silně negativní pocity. Přijde mi to podobný jako za okupace, jenže problém je, že teď nás nikdo neokupuje, tedy aspoň ne právně. Někdy až násilný poangličťování (to, jak se to na nás valí odevšad), lze ovšem považovat za jakousi okupaci po stránce kulturní.

Další odpovědi
mosoj

No on je u toho většinou obrázek nebo pictogram. Pochopím to podle obrázku rychleji než si to většina mladých přeloží.
Navíc v reklamách jsou takové ptákoviny že i já vím co to v angličtině znamená. Horší je to v Číně.
Doplňuji:
Jó, tak pokud jde o přebírání cizích výrazů, tak to se mně také nelíbí. Ale já můžu já už IN nebudu ! A to IN je také cizím jazykem.

terry

Souhlasím se Syd.
Také se mi to nelíbí. Vždyť jsme přece v Čechách. A je nás tu většina.

led

Keď vidím také nápisy, kontrolujem si platnosť pasu. Čo keď som náhodou niekde v Británii alebo USA? Človek nikdy nevie…
Prekáža mi to, akoby ľudia zabudli svoju rodnú reč.

venkovan

Senioři to zpravidla vidí špatně. Věkem se kvalita zraku zhoršuje.

fcoop

Senior je dost relativní pojem.Pro tebe jsou to všichni tak od 25 výš,řekl bych.
Skutečné seniory angličtina asi moc nezajímá,mají úplně jiné problémy.

MrGandy

Já s tím souhlasím. Děti se učí od malinka anglicky a za pár set let bych řekl, že tu bude hlavně angličtina.
Vemte si to takhle, hodně lidí si najde partnera z jiné země a zrovna anglicky se budou dorozumívat.

Takže nápisy na obchodech a vpíjení angličtiny mi vůbec nevadí. Každýho názor je ale jiný …

anonym

Jako senior vidím tak, že bych byl raději slepý. A hluchý. A to bohužel nejsem. Protože hudba i různá mota jsou vycpávkou v obsedantních myšlenkách. Ale tam by mělo být především ticho a klid! A to není. A to je špatně.

baghira

Vůbec mi to nevadí. A pokud jsem v (neanglické) cizině, tak to velice vítám, protože anglicky zpravidla rozumím líp než nějaké místní řeči.

A nechápu to jako „kulturní okupaci“, ale spíš jako „kulturní humanitární pomoc“. V porozumění cizímu jazyku vidím jen výhody, žádnou nevýhodu.