veronika36

Jak to bylo s Newtonem ?

Jaký je celý příběh o Newtonovi a jablku. Je pravdivý? Jak vlastně Newton objevil gravitaci?

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že otázka o Newtonovi a jablku byla, ale nemohu ji najít.

Ani fyzika se vyhne nejrůznějším báchorkám a pověstem. Asi nejznámější pohádka je o Isaacu Newtonovi, který na svůj objev gravitačního zákona přišel po pádu jablka ze stromu nejlépe přímo na svou hlavu. Pravda je však asi někde úplně jinde…

http://fyzmatik­.pise.cz/100854-pohadka-o-newtonovu-objevu-gravitace.html

Další odpovědi
www

Vše, možná téměř vše, najdeš ve zdroji.
Ale musíš tam klikat !

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Isaac_New­ton