Drap

Jak to bylo s Ježíšem? Narodil se opravdu ve chlévě?

Nejlepší odpověď
annas

Netušila jsem, že se ve chlévě nenarodil. Chytrá Kniha všeobecné nevědomosti od angl. autorů vysvětluje:

Nenarodil. . Tedy podle Nového zákona. Představa, že se Ježíš narodil ve chlévě, vznikla až dodatečně z předpokladu ze slov Lukášova evangelia, že.. „byl položen do jeslí“.

Stejně tak při narození Ježíše nebyla přítomná zvířata, jak známe z vánočních jesliček. Ta se přidala asi za 1000 let.

První jesličky se připisují sv. Františkovi z Assisi, který je sestavil r. 1223 v jeskyni v kopcích nad Grecciem. Položil na skálu trochu sena, které je tam dodnes k vidění, na něj děťátko a přidal k nim vyřezaného osla a vola.
Samozřejmě tam nebyli Josef, Marie ani tři králové ani pastýři či andělé.

Není všechno tak, jak se traduje … Ale zřejmě už se to nezmění.

Další odpovědi
anonym

Já si myslím, že Ježiš se narodil někde jinde, ale nevím kde.

anonym

Nikdo neví kde se narodil,jsou jen pouhé spekulace.
Křesťané věří, že otcem Ježíše byl Bůh,ostatní věří, že jeho otcem byl Josef,
v evangeliích se píše, že Marii navštívil anděl, který jí oznámil, že na ni sestoupí Duch svatý a ona otěhotní.
Tom mi hlava nebere.
O existenci Ježíše Krista existuje veliké množství důkazů, a to jak ve světské, tak biblické historii. Možná vůbec největším důkazem toho, že Ježíš opravdu existoval, je ta skutečnost, že doslova tisíce křesťanů v prvním století, včetně dvanácti apoštolů, bylo ochotno dát své životy jako mučedníci pro Ježíše Krista. Lidé jsou ochotni zemřít za něco, o čem jsou přesvědčeni. Nikdo ale nezemře za něco, o čem ví, že je lež.
Tak,že je to vcelku všechno jen lež.

Mravenec

Trochu mimo téma ale náš pan ředitel praví „Dalimilova kronika ? Co když se Dalimil ožral napsal nějaký blábol, zakopal to a my z toho teď těžíme historii ? “

George5

může si vysvětlovat kdo chce a stejně se nedovíš nic

lexx

ano, tak se to uvádí a tří krále vedl pouští osvětlený mimozemský letoun který zastavil ve vzduchu přímo nad tím místem aby tam trefili bez navigace GPS kterou tenkrát neměli

ivzez

Není-li prokázáno narození Krista (bible, kterou později sepsali
lidé, žádným důkazem není), nelze ani zjistit, kde se narodil.

@Jugar:
Ochota lidí jít pro svou víru na smrt není důkazem, že se něco
skutečně stalo. Je důkazem jejich víry, ničeho jiného.