Bronzový

Jak to bylo s dramaty Václava Havla?

Václav Havel byl dramatik, jeho díla byla prezentována v televizi. Kolik bylo takových repríz a kdy byla poslední? Já si vzpomínám , že to bylo hodně dávno a jen jednou. Pokud byl VH dobrý dramatik, proč se jeho hry nevysílají častěji?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Proč ten minulý čas v otázce? Dramata neboli divadelní hry se především hrají v divadlech, mohou být samozřejmě i jejich televizní inscenace nebo záznamy.
Jinak Havel psal absurdní dramata, která jsou částečně poplatná době (např. asanace) a také jde o tragikomické kusy, které obvykle nejsou hitovky pro masové publikum. Ostatně, když už jsme u té televize, nevím, že by tam něco často opakovali mimo komedií typu Sluha dvou pánů ...

Další odpovědi:

Bronzový

Podle mého názoru nebyl dobrý dramatik, Jedno jeho dílo jsem před hodně lety viděla, a musím říct, že jsem snad vživotě neviděla nic horšího:-(((

I studentské filmy jsou o hodně lepší, nechápu, proč je považován za významného spisovatele.

Někoho jeho dílo třeba zaujme, ale mě opravdu ne.

Bronzový

Jsou to samé jinotaje k přemýšlení - a to bolí!

Stříbrný

Kvalita dramatika se nehodnotí podle počtu repríz v TV.

Pokročilý

Podle mého názoru dramatikem ani nebyl, to mu vsugerovali jeho "poplatní kamarádíčkové" a on si to pak začal o sobě myslet. Je škoda, že se jeho hry nehrály a nevysílaly již před revolucí. Dnes by třeba mohla být řada věcí jinak...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.