Michal Kole

Jak tlačítko Reset na „bedně“ PC znovu nastartuje počítač? To nějak přeruší tok elektrického proudu do základní desky?

Odpovědi
anonym

Určitě ano, protože počítač se na okamžik vypne a potom zapne, ( proud zase naskočí)--- je tam třeba drátek který se stisknutím tlačítka přeruší a potom jak z tlačítka dáte prst tak se drátek vrátí na svou původní polohu a tudíž se PC zapne
Snad to stačí

kuldatomas

Reset podle mě zkratuje napájení CPU a paměti RAM, která se tím úplně vymaže, ostatní komponenty ale asi zůstanou pod napájením, takže pro počítač bude lepší stisknout reset, než vypnout a zapnout