Brozma

Jak tisknout oboustranně?

Zdarec lidi, víte rád bych tiskl oboustranně ale moje tiskárna to neumí. Vím že existuje nějaký trik který umožní tisknout oboustranně i když to tiskárna neumí. Nevíte co je to za trik a jak se dělá?
Díky předem za odpovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud nemá tiskárna oboustranný tisk automaticky, tak má volbu pouze oboustranný tisk a pak tiskne nejdříve liché stránky po jejich dotisku se papíry otočí a tisknou se sudé stránky.
Pokud nemá volbu oboustranný tisk vůbec, pak má určitě zvlášť volbu tisku lichých stránek a zvlášť sudých stránek, což je v podstatě totéž.

Další odpovědi
autacek

Ten trik se jmenuje ruční otočení papíru. Zbytek jak na to již napsali jiní, jinak přeji hodně štěstí při pokusech, kterým směrem a stranou papír opětovně do tiskárny, před tiskem druhé strany, vložit :)

jáára

Tisknu nejdřív liché stránky, papíry otočím a tisknu sudé.

Bedy

Moje to taky neumí, ale v Předvolbách tisku je určitě možnost Oboustranný tisk. Jen pak člověk tam musí papír ručně hodit – program k tiskárně si o to řekne jak se dávaj čistý papíry – tiskárna si ho sama vzít neumí a nemá žádný boční podavač…

pusinka50

Vytiskneš první stránku, stránku vložíš do zásobníku na čisté papíry na ty papíry, aby jela jako první a položíš jí tiskem dolů. Pak si ještě musíš ohlídat, aby druhostranný tisk nebyl v opačné pozici, čili vzhůru nohama k první stránce. Musíš si zapamatovat, jak přesně se do zásobníku vytištěná stránka vkládá, nejlépe si zkus vytisknout něco na vzor

Dochy

Existují virtuální tiskárny, které to poloautomaticky umožní. Používal jsem fineprint. Pokud se dobře pamatuji, má zkušební lhůtu, pak buď zaplatíš, nebo bude do býtisků přidávat svůj reklamní proužek.
Funguje to tak, že po instalaci projdeš průvodcem (ten je dělán docela dobře i „pro idioty“ 😉, pak z programu volíš tisk na tiskárnu „fineprint“, po „vytištění“ se Ti otevře aplikace Fineprint s tiskovou úlohou a pak můžeš zvolit oboustraný tisk, zmenšení, tisk brožury apod. Po volbě tiskárn tiskne patřičné listy a pak Tě vyzve abys ten štos papírů správně otočil a dal do podovače. Pak vytiskne druhou stranu.