Kakko

Jak těžkého člověka může na sobě nést kůň jako je Český teplokrevník?

nosnost

Nejlepší odpověď
Drap

Nosnost koní se neuvádí ani neměří, ta se zkouší.Pokud člověk dosahuje váhy nad 100 kg, tak neni nejvhodnějším břemenem pro koně.

Další odpovědi
Heřman

Podle mého odborníka přes koně je to 80kg aby ho unes, ale jen podle vyhlášené normy.

sonice

Řekla bych, že pro koně v dobré kondici není problém ani 90 kg jezdec,záleží na konstrukci a stavbě těla ,pokud je kůň zdravý a dobře krmený,nebude pro něj takováto zátěž, žádným nesnesitelným břemenem.Pokud je koník drobnějšího typu,nezatěžovala bych jej jezdcem těžším jak těch 80 kg.Když k tomu jezdci ,připočítáš váhu většiny westernových sedel,tak jseš něco málo ,ale opravdu hodně málo od 100 kg.

samicek333

To vyzkoušejte…