Babunka

Jak termoska pozná, jestli má chladit nebo zahřívat?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nijak, nedělá totiž ani jedno, nýbrž tepelně izoluje.

Další odpovědi
Michal Kole

termoska to neřeší. Princip termosky je ten, že se skládá ze dvou nádob (vnější nádoba na kterou koukáš má v sobě ještě jednu nádobu) mezi kterými je vakuum (vzduchoprázdno), které nepřenáší tepelnou energii – mezi nádobami neprobíhá tepelná výměna, kdy teplý čaj předává teplo vnějšímu prostředí (tvému batohu) nebo naopak, kdy teplo ve tvém batohu ohřívá studenou limonádu.

Teplejší těleso odevzdává teplo chladnějšímu neboli studené těleso přijímá teplo od teplého tělesa

elektrikář

Na skle termosky je postříbřená vrstva která odráží tepelné paprsky spět do nádoby a vákuová mezera znemožňuje jejich prostup ven. V opačném případě brání teplu z venku vstupovat dovnitř.

venkovan

To je tak. Termoska je ze dvou nádob. V mezeře mezi nimi žije několik skřítků.Když do termosky naleji něco teplého, tak skřítci jsou tak dopáleni, že tekutina v termosce hned tak rychle nevychladne. když zas tam dám zmrzlinu, jejich aktivity se rychle sníží (asi jako u veverky přes zimu)a tím tu zmrzlinu nerozehřejí.
Ti skřítci jsou potvory – občas se jim nechce pracovat, tak se v termosce rozkáčí tak, že nám vyklouzne z ruky a rozbije se.