Jak teplou vodou se má zalívat rozpustná káva tchibo gold?

Mamka říkala, že ta voda nesmí vařit, jinač by se to spálilo a ta chut by vymizela, jenže já nepoznám, dy to mám teda zalít, vždy to udělám blbě, zkoušela jsem to 3x, jednou jsem to zalila když to vařilo, a nevím, ale myslím že se opravu ta chut vypařila, pak jsem to zaila moc brzo, že se to nerozpustilo ta káva, a po třetí sem to zalila taky blbě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Kávu nepiju, ale co to udělat obráceně - nechat projít varem, odstavit, chvilku počkat a pak zalít...?

Další odpovědi:

Zlatý

Mamka má pravdu, ideálně by ta voda měla mít cca 98°C. Zkuste zkrátka odhadnout přesně ten moment, NEŽ začne "bublat".

Bronzový

Četla jsem informaci, že stačí (optimální) teplota vody 80°C, což se dá už celkem odhadnout (před varem) nebo použít teploměr na zavařování.

Bronzový

Patoky jako jsou instantní či rozpustné kávy je jedno jsetli voda vře či nikoliv.ale u (kvalitní) pomleté zrnkové kávy by voda měla mít mezi 95-98°C!

Zlatý

tak za prvé KÁVA nie je rozhodne nápoj pripravený z niečoho instantného - čokoľvek pripravené z niečoho instantného je instantný nápoj (a je fuk či ho nazvete káva, kečup, polievka alebo džús - ani jedno z toho to nebude).

je v podstate jedno, ako teplou/studenou vodou to zalejete - i tak to nie je pitné.

;-Q

Bronzový

Podle mě by ale měla voda vždycky projít varem...!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.