Kepler

Jak ten čas letí, nezdají se vám některé události, jako by byly celkem nedávno?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/zemrel-eugene-cernan-americky-astronaut-s-ceskymi-predky-pos/r~418e114­4dc2f11e6a78c002590604f2­e/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsbox&ut­m_content=edi­tor2&utm_term=po­sition-1&redirected=14846128­80

Někdy mám pocit viny, že ještě žiju. Co bych dal za to, abych zažil to co on?

Nejlepší odpověď
anonym

Mrazí mě, když si uvědomím, že jsem včera pokládal otázku kolem Měsíce a přitom neměl nejmenší tušení o tom, že Eugene Cernan, který tam zanechal stopu, nejenže byl poslední, ale také tu měl předky z Československa. Myslím si, že pocit viny mít nemusíš, protože každý si svým způsobem zažije něco podobného v rámci svých možností. Stačí si třeba připomenou něco co se ti povedlo tak jako málokomu jinému a už nemusíš mít ten pocit promarněného času. Proč vlastně existujeme? Nikdo nám to neřekl, a přesto spousta z nám žije způsobem takovým, že prostě berou život jako samozřejmost a né jako dárek, který se dá otevřít pouze jednou. Pokud máš stále pocit viny, tak doporučuji zažít něco naprosto pro tebe nového a udělat si to po svém klidně originálně, protože v takové chvíli se můžeš cítit svou pravou podstatu a upřímné uspokojení z existence. Jsem hrdý, že i Československo má nějakou spojitost s Měsícem. :)

Čas každopádně letí jako o závod. Příjde mi jako včera, když jsem maturoval a přitom tomu bude už dobrých 10 let. Někdy mám chuť strhnout hodiny ze zdi a nenosit hodinky. Také se vám to stává?

Další odpovědi
Kulpix

Jo. Občas tenhle pocit mám. Čím jsem starší, tím více si to uvědomuji.

Rokio

Ne, nezdají. Naopak já pocitově vnímám běh času pomaleji, a proto toho více stihnu. Za poslední tři čtvrtě roku jsem toho zažil více než například můj otec nebo moje matka za tři roky.

Kepler

minerz: co už s tím naděláme? Zas tak úplně ten můj čas promarněný nebyl, ale říkám si, kdyby byla ta možnost: ještě jednou znova a líp. Teď už jsem v letech, kdy můžu jenom bilancovat.