Jak svázat stěnu altánu stavěnou z tvárnic q por se základem ze ztrac.bednění?Nějak to navrtat a prolít?A co izolace?

Odpovědi
elektrikář

Na povrchu tvárnic udělat betonový potěr. izolaci a podlahu,nalít vrstvu malty a začít zdít.Na vrcholu zdi udělat betonový armovaný věnec.Zedníci to řeší jednoduše v zemi v obrysu budoucí stavby. Vykopali rýhu zalili betonem s armatůrou. na to začali zdít z Kb bloků proložili armatůrou aby celková výška základu a bloků byla přez metr. Vnitřek se zasypal kamenem až do výše předpokládané podlahy garáže. Zalilo se betonem po ztvrdnutí a vyschnutí penetrovali,Na­vařili ipu Další vrstva betonu a začali zdít. Zvenku se k základu přihrnula hlína a udělali teréní upravy.

Michálek1245

No jak vám to tu říká kolega, tak to je samozřejmě taky řešení. My máme součástí pergoly a altánu i betonový plot Pardubice od https://www.lkb-ploty.cz/betonove-ploty-pardubice/ a tím to je provázané taky. Plus pak samozřejmě opěrná zeď k tomu, bez toho to nejde. Ale chce to mít kvalitní základ a vědět, co vám to podloží pod altánem může udělat. ;)