Beer4Real

Jak sundat kryt žárovky na chodbě paneláku?

Takový ten skleněný čtvercový mléčný kryt.
Vysadit nejde a točení se taky neosvědčilo.

Nejlepší odpověď
anonym

Nafoť to…
😉
Je na sklo kovové plechové ´podložce´?
Buď – tahej kolmo na tu podložku (zeď), sklo na plechu drží dvě packy s pružinami.
Nebo – ohmatej plech dookola, sklo je drženo otočnými packami s ovládacími páčkami na povrchu plechu.

Další odpovědi
arygnoc

odtiahnuť od steny (tak na 2 cm), treba vyvinúť dosť sily.
sú tam (tuším) po obvode 3 celkom silné pružiny.
pozor na odštiepky skla!, ak to budete robiť nešikovne – dajte si radšej ochrané okuliare.

ale tak to bolo pred 20-imi rokmi, snáď sa to nezmenilo.

:-Q

zjentek

vem si pořádnej žebřík, ne nějakou židli a věř mi, že na to přijdeš úplně sám ..jde jen o čas, jak dlouho nad tím budeš dumat ..jo a vem si něco volnýho, neber si ty legíny do fitka, ať si něco nenatrhneš :o

Dochy

Některá skla jsou uchycena několika (obvykle 3) šrouby na obvodu plechové „objímky“.

mojitek

taky je možný,že je lze „vyklapnout“ ,tzn,chytit obouma rukama po obvodu a přitáhnout k sobě trochu silou(opatrně).Na konci by to mělo cvaknout.Lepší by bylo to nafotit ale